Sport.pl

Tragiczna śmierć dwukrotnego olimpijczyka. "Z całym impetem zderzył się z palmami"

Brian Toledo, argentyński lekkoatleta specjalizujący się w rzucie oszczepem, tragicznie zmarł w wypadku motocyklowym. Latem miał wystąpić na swoich trzecich igrzyskach olimpijskich.
Zobacz wideo

Toledo urodził się w 1993 roku w Marcos Paz, północnej części prowincji Buenos Aires. W 2015 roku, podczas zawodów w Pekinie, rzucił oszczepem  na odległości 83,32 metra, co było ówczesnym rekordem Argentyny. Na swoim koncie miał także wiele medali. W 2017 roku został mistrzem Ameryki Południowej, a siedem lat wcześniej wygrał igrzyska olimpijskie młodzieży w Singapurze. Latem w Tokio miał pojechać na swoje trzecie igrzyska olimpijskie, ale kilka dni temu tragicznie zmarł.

Jak informuje argentyńska policja, Toledo miał z dużą prędkością najechać motocyklem na próg zwalniający, a następnie wpaść z impetem na dwie palmy rosnące na drogowej wysepce. Choć lekkoatleta miał kask, to ten go nie uchronił przed śmiercią. Jego serce przestało bić w drodze do szpitala.

- Straciliśmy wspaniałego przyjaciela. Niezwykłego sportowca, który był pokorny i hojny wobec innych. Drogi Braianie, będziemy za tobą tęsknić. Kondolencje dla całej rodziny - napisał Gerardo Werthein, były prezydent argentyńskiego komitetu olimpijskiego.

Więcej o:
Komentarze (30)
Tragiczna śmierć dwukrotnego olimpijczyka! "Z całym impetem zderzył się z palmami"
Zaloguj się
 • albacor

  Oceniono 4 razy 4

  Myślałem, że tylko deby na poboczach zabijaja. A tu patrz pan palmy tez.

 • greg-40

  Oceniono 4 razy 4

  przekopiowane z WIKI:
  "Mowa potoczna

  Wypadek drogowy z udziałem motocykla
  W języku potocznym fraza dawca organów utarła się jako określenie motocyklistów[2]. Prawdopodobna jej geneza wywodzi się z okresu sprzed wprowadzenia obowiązku jazdy w kasku. Wtedy niewielki wypadek drogowy mógł doprowadzić do uszkodzenia czaszki i w efekcie do nieodwracalnego ustania czynności mózgu przy nienaruszeniu pozostałych organów. Obecnie, kiedy motocykle potrafią rozwijać wyższe prędkości, efektem wypadku częściej są rozległe obrażenia, w tym obrażenia wewnętrzne, co dyskwalifikuje organy do transplantacji."

 • Magdalena Korytowska

  Oceniono 10 razy 4

  Z przykrością informuję przedmówcę, że tragicznie zmarli motocykliści nie są dobrymi dawcami narządów. Wynika to z tego że wielokroć ich narządy są rozerwane przez impet uderzenia. Lepiej nie pisać takich głupot.

 • skromne-zero

  Oceniono 3 razy 1

  a wystarczyło jechać wolniej...

 • sztucznypolak

  Oceniono 1 raz 1

  Podobno jechal 90 w okolicy z ograniczeniem 40.
  Jak widac ten prog byl tam potrzebny.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 1 raz 1

  U nas wystarczy wjechać w kartony.

 • uzbadazbesta

  Oceniono 3 razy 1

  Dobrze, że nie uderzył w człowieka. Kultura szaleństw na publicznych drogach zbiera żniwo.

 • donmarek

  Oceniono 7 razy 1

  Czyli głupota nie jest tylko przypisana do Polaków.

 • bunga-bunga

  0

  Smutne. Taka jest rzeczywistość.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX