Historyczny sukces Anity Włodarczyk. Jednogłośnie wybrana lekkoatletką dekady!

Anita Włodarczyk otrzymała wyróżnienie od prestiżowego magazynu "Track&Field News". Polska młociarka została uznana lekkoatletką dekady!

Redakcja "Track&Field News" w swoim uzasadnieniu podkreśliła, że wybór ten nie przysporzył jej większych problemów i była to jednogłośna decyzja. Anita Włodarczyk nie miała sobie w ostatnich dziesięciu latach równych (pod uwagę brano okres od 2010 do 2019 roku).

Magazyn docenił jej niezwykle równą formę na przestrzeni lat i wyliczył największe sukcesy. Włodarczyk dwukrotnie zostawał mistrzynią olimpijską, czterokrotnie mistrzynią świata i ustanowiła rekord świata (82,98 m).

Bukowiecki: Pozwałem producenta odżywek. Przez niego straciłem medal:

Zobacz wideo

Polka pozostawiła daleko w tyle m.in. reprezentantkę Chorwacji w rzucie dyskiem Sandrę Perković, jamajską sprinterkę Brittney Resse czy biegaczkę z Republiki Południowej Afryki Caster Semenyę.

Włodarczyk nie powiedziała jednak jeszcze ostatniego słowa. Szansę na kolejne sukcesy nasza zawodniczka będzie miała podczas tegorocznych igrzysk olimpijskich w Tokio, do których przygotowuje się właśnie na obozie w Chula Vista w Stanach Zjednoczonych.

Więcej o: