Lewandowski i Kszczot bez trenera na pół roku przed IO. "Najtrudniejsza sytuacja w mojej karierze"

Tomasz Lewandowski, dotychczasowy trener m.in. swojego brata Marcina i od niedawna Adama Kszczota, nie podpisał umowy z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki.

- Nie jestem już trenerem Marcina Lewandowskiego, Adama Kszczota, Angeliki Cichockiej i Patrycji Wyciszkiewicz. Sprawa jest zamknięta - poinformował Tomasz Lewandowski, którego cytuje PAP. O tym, że jego kontrakt nie zostanie przedłużony, mówiło się od pewnego czasu.

PZLA poinformował, że umowa została wysłana do Tomasza Lewandowskiego, ale on nie chciał jej podpisać. Nieoficjalnie wiadomo, że chodzi głównie o sprawy finansowe, ale żadna ze stron nie chce o tym mówić wprost. - Żadnych negocjacji czy mediacji nie ma. Sprawa jest ostatecznie zamknięta. Związek określił swoje warunki, nałożył na mnie obowiązki, ale ja tego nie przyjąłem - skwitował Lewandowski.

Marcin Lewandowski: 1500 m to moja przyszłość. Adam Kszczot i ja możemy wziąć złota na dwóch dystansach

Zobacz wideo

"To najtrudniejsza sytuacja w mojej sportowej karierze"

Oznacza to, że czwórka polskich lekkoatletów pozostała obecnie bez trenera i na niespełna pół roku przed igrzyskami w Tokio jest w trudnej sytuacji. - Najtrudniejszej w mojej sportowej karierze - przyznał Marcin Lewandowski, rekordzista Polski na milę i na 1500 m.

Obecnie cała grupa przebywa na zgrupowaniu w RPA. Pobyt trenera Lewandowskiego opłaciła jeszcze PZLA, ale wiele wskazuje, że to ostatni obóz, w którym bierze udział.