Gala 100-lecia PZLA: Joanna Fiodorow i Marcin Lewandowski lekkoatletami roku w Polsce

- Rok temu rozbawiłem salę, mówiąc, że mam dopiero 31 lat, więc jeszcze się doczekam. I proszę, mam 32 lata i mam "Złote Kolce" - cieszy się Marcin Lewandowski. Brązowy medalista MŚ w Dausze w biegu na 1500 metrów po raz pierwszy w karierze został uznany najlepszym lekkoatletą sezonu w Polsce. Taki sam sukces na gali 100-lecia Polskiego Związku Lekkiej Atletyki w Warszawie świętowała wicemistrzyni świata w rzucie młotem, Joanna Fiodorow.

- Najpierw ten piękny, srebrny medal, teraz takie zwycięstwo: mam znakomity rok - mówi Fiodorow. Ona uzyskała w 2019 roku swój największy sukces w karierze. To samo można powiedzieć o Lewandowskim. Utytułowany biegacz po zmianie dystansu z 800 na 1500 metrów zdobył swój pierwszy medal mistrzostw świata na stadionie.

Marcin Lewandowski zaskakuje: "W sporcie jestem trochę czerstwym chamem"

Zobacz wideo

- Aż mi się chce trenować jeszcze mocniej, bo skoro dało się osiągnąć tyle, to wiem, że w roku olimpijskim da się zrobić jeszcze więcej - mówi "Lewy".

On w 2019 roku przed brązem MŚ w Dausze zdobył jeszcze złoto halowych ME w Glasgow. Cały sezon miał tak dobry że w klasyfikacji "Złotych Kolców" wyprzedził młociarza Pawła Fajdka, czyli naszego jedynego mistrza świata z Dauhy. - Bardzo lubię ten plebiscyt, bo jest sprawiedliwy. Tu z góry wiadomo za co ile punktów się zdobywa - za jakie miejsca, jakie wyniki [m.in. mocno premiowane są rekordy Polski]. I bardzo się cieszę, że zgromadziłem ich najwięcej - podsumowuje Lewandowski.

Złote Kolce 2019:

Lekkoatletki:

1. Joanna Fiodorow

2. Ewa Swoboda

3. Justyna Święty-Ersetic

4. Kamila Lićwinko

5. Iga Baumgart-Witan

Lekkoatleci:

1. Marcin Lewandowski

2. Paweł Fajdek

3. Piotr Lisek

4. Wojciech Nowicki

5. Michał Haratyk

Więcej o: