Mamy srebro! "Aniołki Matusińskiego" pobiły na MŚ rekord Polski!

Polska sztafeta w znakomitym stylu wywalczyła srebrny medal mistrzostw świata! "Aniołki Matusińskiego" zaliczyły kolejny znakomity występ i tym pobiły rekord Polski o 2,6 sekundy.
Zobacz wideo

Polki ze sztafety 4x400 metrów były ostatnio niepokonane. W niedzielę pobiegły po medal mistrzostw świata w Dosze, ale faworytkami nie były. Wciąż dużo większy potencjał mają od nas Amerykanki, zazwyczaj szybciej od Polek biały też Jamajki, a Brytyjki prezentują podobny poziom do nas. 

W finale Polki wystartowały w składzie: Iga Baumgart-Witan, Patrycja Wyciszkiewicz, Małgorzata Hołub-Kowalik i Justyna Święty-Ersetic.

Po pierwszej zmianie nasze zawodniczki znajdowały się na drugim miejscu i pewnie biegły po medal. Najtrudniej zrobiło się na ostatniej zmianie, bo Justyna Świety-Ersetic pozwoliła na to, by Jamajka ją wyprzedziła, ale to była zaplanowana taktyka naszej zawodniczki, bo na ostatniej prostej Polska "wcisnęła gaz" i pokazała, że potrafi idealnie rozgrywać końcówki. 

"Aniołki Matusińskiego" pobiły rekord Polski o 2,6 sekundy!

Wszystkie nasze zawodniczki zaprezentowały się znakomicie i wydaje się, ze wszystkie pobiegły na poziomie swoich rekordów życiowych (średnio każda pobiegła 50,5 sekundy). To wszystko przełożyło się na znakomity wynik 3.21.89, który jest nowym rekordem Polski (rekord został poprawiony o 2,6 sekundy). 

- Polki poprawiły rekord kraju o 2,6 sekundy - to największa poprawa rekordu Polski w tej konkurencji od 1972 roku) (wówczas Zientarska, Skowrońska, Kacperczyk i Piecyk uzyskały 3:31.3). - zauważył na Twitterze profil Athletic News.

Ostatnia lista sukcesów "Aniołków Matusińskiego":

  • Berlin 2018 - złoto mistrzostw Europy
  • Glasgow 2019 - złoto halowych mistrzostw Europy
  • Jokohama 2019 - złoto IAAF World Relays, nieoficjalnych mistrzostw świata sztafet
  • MŚ Doha 2019 - srebrny medal mistrzostw świata 

Więcej o "Aniołkach Matusińskiego" można przeczytać w tekście Łukasza Jachimiaka

Więcej o: