Przedziwne zachowanie Chinek na MŚ w Katarze. Podczas sztafety zaczęły biec do tyłu! [WIDEO]

Reprezentantki Jamajki wygrały sztafetę kobiet 4x100 metrów. Po rywalizacji na lekkoatletycznych mistrzostwach świata najgłośniej jest jednak nie o triumfatorkach, a o zdyskwalifikowanych Chinkach.

Natalliah Whyte, Shelly-Ann Fraser-Pryce, Jonielle Smith i Shericka Jackson okazały się najlepsze w kobiecej sztafecie 4x100 metrów podczas mistrzostw świata w Dosze. Jamajki, które zdobyły złote medale, ukończyły rywalizację z czasem 41.44 s. To jednak nie o nich jest najgłośniej po zakończeniu rywalizacji.

W finałowym biegu sztafety 4x100 metrów zabrakło reprezentacji Polski. Biało-czerwoni z powodzeniem rywalizowali jednak w innych konkurencjach:

Zobacz wideo

Kuriozalna sytuacja podczas biegu kobiet na MŚ w Dausze. Chinki zostały zdyskwalifikowane [WIDEO]

Najgłośniej jest bowiem o Chinkach, które przez nieudolne przekazanie pałeczki stały się hitem internetu. Do kuriozalnej sytuacji doszło na ostatniej zmianie. Lingwei Kong próbowała przekazać pałeczkę Manqi Ge, ale zrobiła to w zły sposób. Zdezorientowane biegaczki chciały naprawić swój błąd i cofnąć się o kilka metrów. Gdy to zrobiły, pogubiły się jeszcze bardziej. Gdy rywalki kończyły już bieg, Ge dopiero rozpoczynała swoją zmianę. Ostatecznie chińska reprezentacja kobiet i tak została jednak przez złą zmianę zdyskwalifikowana.

Wyniki sztafety 4x100 m:

  1. Jamajka - 41.44
  2. Wielka Brytania - 41.85
  3. USA - 42.10
  4. Szwajcaria - 42.18
  5. Niemcy - 42.48
  6. Trynidad i Tobago - 42.71
  7. Włochy - 42.98
Więcej o:
Copyright © Agora SA