Sport.pl

Bukowiecki bez medalu. Rekordy mistrzostw świata! Niewiarygodny konkurs pchnięcia kulą!

Takiego konkursu pchnięcia kulą jeszcze nie było! Obejrzeliśmy trzy rekordy mistrzostw świata, a złoto dał niebotyczny wynik 22,91 m w wykonaniu Kovacsa! Konrad Bukowiecki zajął dopiero szóste miejsce.

Konrad Bukowiecki był jedną z naszych nadziei medalowych na mistrzostwach świata w Dosze! Polak pchnął jednak 21,46 metra i ten wynik dał mu dopiero szóste miejsce, bo w sobotę obejrzeliśmy niewiarygodny spektakl. 

Najlepszy w pchnięciu kulą okazał się Joe Kovacs, który rzucił 22,91 m, drugie miejsce zajął Ryan Crouser (22,90 m). Trzeci był Thomas Walsh (22,90 m), który niezwykle daleko rzucił w pierwszej kolejce, a potem spalił pięć prób! Crouser zajął drugie miejsce, bo jego drugi najlepszy wynik był lepszy niż druga najlepsza próba Walsha (ten wszystkie spalił)

Kosmiczny poziom konkursu. Bukowiecki szósty

To był konkurs, którego nikt się nie spodziewał. Zobaczyliśmy w nim aż trzy rekordy mistrzostw świata, a kula trzy razy lądowała w granicach 23 metrów. Ba, żeby zdobyć medal mistrzostw trzeba było pchnąć aż 22,90 m! 

Co więcej, czwarty w sobotę Brazylijczyk Romani (wynik: 22,53m - był 17. pchnięciem w historii pchnięcia kulą. I nie dało medalu MŚ, a wynik, który dał złoty medal Tomaszowi Majewskiemu w Pekinie (21,51m), teraz dawałby dopiero 5. miejsce.

Więcej o:
Komentarze (25)
Bukowiecki bez medalu. Rekordy mistrzostw świata! Niewiarygodny konkurs pchnięcia kulą!
Zaloguj się
 • kaszaloot

  Oceniono 8 razy 4

  Bukowiecki nawet przez sekundę nie miał szans, brakowało mu prawie pól metra do podium... pitolenie

 • rafikman

  Oceniono 10 razy 2

  Cudów nie ma -na lekkoatletycznym "rynku" pojawił się jakiś nowy specyfik.

 • z1946b

  Oceniono 1 raz 1

  Ciekawe co inni biorą czego nasi jeszcze nie znają?
  Brawo Konrad za udział w finale👍

 • charlie1wilson

  Oceniono 3 razy 1

  Nie wszystko jeszcze stracone.... Za kilka lat w pobranych próbkach jankesów i Nowozelandczyka wykryją nie wykrywany obecnie doping i medal będzie 😂💪🏼😁

 • janadamf

  Oceniono 5 razy 1

  Mial byc wystep po zyciowke, miala byc walka o medal a tylko ze strachu zwalil sie w gacie.

 • spectator_zm

  Oceniono 5 razy 1

  A czy Bukowiecki miał zdobyć medal? Przecież od początku było wiadomo, że nie ma najmniejszych szans. Wyglądał przy tych potężnych 23-metrowcach jak jakiś ubogi krewny.
  Poziom tego konkursu był kosmiczny, a medaliści pchali tę kulę tak daleko, jakby byli z zupełnie innej planety. Nie było szans, nawet najmniejszych!
  Coraz słabiej wyglądają starty naszych lekkoatletów pod koniec tych mistrzostw. Nikt nie bije rekordów życiowych, nawet się do nich nie zbliża, a świat ucieka. Padają rekordowe niemalże rezultaty, a Babiarz z Chmarą wiją się jak piskorze, by usprawiedliwić te blade starty naszych lekkoatletów.
  Pozostał jeszcze Lewandowski i sztafeta, ale ciężko będzie o medale. Tu nikt nie żartuje, w biegach finałowych padają rezultaty poza zasięgiem naszych biegaczy...

 • synkierownika

  Oceniono 5 razy 1

  następne mistrzostwa powinni zrobić aż w listopadzie, to rzucaliby po 24 metry. tu koniec długiego sezonu a całe podium rzuca jak nigdy w swej już nie krótkiej karierze.... coś mi tu śmierdzi.

 • js08836

  Oceniono 2 razy 0

  Bukowiecki najlepszym zawodnikiem z Europy !!! Medal podkręcili pismaki. Brawo Bukowiecki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX