Konrad Bukowiecki o warunkach w hotelu: Grzyb, śmierdzi, wali papierosami, jemy kartonowe hamburgery

- Przyjechałem pchnąć "życiówkę", jeśli pchnę, to powinienem zająć dobre miejsce - mówi Konrad Bukowiecki, który z wynikiem 21,16 awansował do finału pchnięcia kulą na mistrzostwach świata w Dausze. Wicemistrz Europy jest kolejnym zawodnikiem narzekającym na organizację zawodów w Katarze. - Byliście w hotelu? Tragedia: grzyb na ścianach, kanalizacją śmierdzi, na klatce schodowej wali papierosami, na windę się czeka po 10-15 minut, a karmią nas kartonowymi hamburgerami - wylicza Bukowiecki. - Ale skoro Paweł Fajdek może wygrywać, to znaczy, że warunki nie grają - dodaje.

Konrad Bukowiecki startował w eliminacjach w grupie A. Już w pierwszej próbie osiągnął odległość 21,16 m, o 26 cm lepszą niż wymagane minimum.

- Cieszę się, że w pierwszym pchnięciu udało mi się to zrobić. Nie pamiętam takich kwalifikacji w moim wykonaniu na imprezie mistrzowskiej. Zawsze ktoś z faworytów w eliminacjach odpada, więc trochę nerwówka była. Tym mocniej się cieszę, że szybko i pewnie to załatwiłem - mówi.

Konrad Bukowiecki w "Wilkowicz Sam na Sam": Zadzwonili do mnie z pytaniem: Ty sprawdzasz czasami maile? Otworzyłem skrzynkę. I świat mi się zawalił. Ja i doping [WIDEO]

Zobacz wideo

Na jednym z ostatnich treningów przed mistrzostwami Bukowiecki doznał urazu palców w rzucającej dłoni. Czy ta kontuzja bardzo utrudnia mu pchanie w Dosze?

- Nie ma co mówić, nie będę na nic zwalał. Na obozie w Belek wszystko było dobrze do pewnego momentu. Ale skoro mogę pchać ponad 21 metrów z takiego złego technicznie pchnięcia, to wiem, że jak wszystko zrobię dobrze, obszernie, luźno, to będzie naprawdę okej - mówi Bukowiecki. - Przyjechałem tu pchnąć "życiówkę" [22,25 m]. Jak pchnę, to powinienem zająć dobre miejsce - dodaje.

A o palcach mówi tylko tyle: - Czasami boli, czasami nie boli. Jak po palcach pójdzie, to boli. Więc staram się, żeby po palcach nie szło.

"Grzyb na ścianach, kanalizacją śmierdzi, karmią nas kartonowymi hamburgerami"

Bukowiecki podkreśla, że sobotni finał (początek o godzinie 19.05) na pewno będzie stał na wysokim poziomie. - Wiem, że już w eliminacjach Tom Walsh pchnął 21,92, ale to nie robi na mnie wrażenia, mimo że w finale taki wynik może dać medal. Ale to były eliminacje, wystarczyło pchnąć 20,90, zobaczymy jak Tom pchnie za dwa dni. Bardziej zwracam uwagę na to, że w finale będzie znacznie więcej niż 12 zawodników. Już w mojej grupie minimum zrobiło aż ośmiu chłopaków, a grupa B jest chyba jeszcze mocniejsza - mówi Bukowiecki.

W grupie B właśnie startuje nasz mistrz Europy, Michał Haratyk. W grupie A odpadł Jakub Szyszkowski, który miał 10. wynik - 20,55 m.

Wracając do finału, Bukowiecki jest przekonanym że emocje będą duże, ale kibiców zapewne mało i atmosfera na trybunach słaba. - Nie podobają mi się te mistrzostwa świata. Jest fatalnie, nie ma co ukrywać - mówi. Byliście w hotelu? Tragedia: grzyb na ścianach, kanalizacją śmierdzi, na klatce schodowej wali papierosami, na windę się czeka po 10-15 minut. To chyba najgorszy hotel, w jakim byłem. Pogoda też jest fatalna, ale dobrze, że chociaż na stadionie jest okej - wylicza Bukowiecki. - Jedzenie też jest słabe, dają nam jakieś kartonowe hamburgery. Ale do warunków możemy się dostosować, a skoro Paweł Fajdek może wygrywać, to znaczy, że warunki nie grają - kończy nasz kulomiot.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.