Zmienne szczęście Polek podczas czwartego dnia lekkoatletycznych mistrzostw świata

Justyna Święty-Ersetic oraz Iga Baumgart-Witan awansowały do półfinałów biegu na 400 metrów kobiet. Sztuka ta nie udała się zaś Annie Kiełbasińskiej. Eliminacji nie przebrnęła też oszczepniczka - Maria Andrejczyk - a w skoku wzwyż medalu nie wywalczyła Kamila Lićwinko.

Polskie emocje podczas czwartego dnia lekkoatletycznych mistrzostw świata rozpoczęły się o godzinie 17:00. To wtedy do rywalizacji w eliminacjach rzutu oszczepem kobiet przystąpiła Maria Andrejczyk. Niestety, przystąpiła do niej bez powodzenia.

W pierwszej próbie Polska uzyskała odległość 57,68 m. i jak się okazało była to jej najlepsza próba. W dwóch kolejnych Andrejczyk uzyskiwała odpowiednio 55,39 m. oraz 56,28 m. Niestety, było to sporo za mało. Z najgorszym wynikiem kwalifikację wywalczyła Czeszka - Irena Sediva - która rzuciła oszczepem na odległość 60,90 m.

Ze zmiennym szczęściem radziły sobie Polki w biegu na 400 metrów. Do półfinału awansowały Justyna Święty-Ersetic oraz Iga Baumgart-Witan. Uzyskały one identyczne czasy - 51,34 sek. Sztuka ta niestety nie udała się Annie Kiełbasińskiej. Polka pobiegła w czasie 52,25 sek. i do awansu zabrakło jej 0,4 sekundy.

Medalu w skoku wzwyż nie wywalczyła zaś Kamila Lićwinko. Nasza zawodniczka zaczęła rywalizację od zaliczenia w drugiej próbie wysokości 1,84 m. Później były wysokości 1,89 m. (pierwsza próba), 1,93 m. (druga próba), 1,96 m. (trzecia próba) oraz 1,98 m. (druga próba). Polka zakończyła rywalizację na wysokości 2,00 m. Ostatecznie dało jej to piąte miejsce w rywalizacji.

Polacy na lekkoatletycznych mistrzostwach świata

Zobacz wideo
Więcej o: