Sport.pl

Komentator BBC po sztafecie mieszanej na MŚ w Katarze: Czapki z głów dla Polski

- Czapki z głów dla Polski - napisał komentator BBC Steve Cram po finale sztafety mieszanej (4x400 m) na lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Katarze.
Zobacz wideo

Reprezentacja Polski zajęła piąte miejsce (w składzie Wiktor Suwara, Rafał Omelko, Iga Baumgart-Witan, Justyna Święty-Ersetic), bijąc swój rekord z czasem 3:12.33. Złoto zdobyli Amerykanie, którzy wyprzedzili Jamajczyków i Bahrańczyków. Przed Polakami znalazła się jeszcze Wielka Brytania. Trener Aleksander Matusiński zdecydował się na nietypowy układ - w mieszanych sztafetach drużyny mogą startować w dowolnej kolejności, a Polacy jako jedyni postawili na układ mężczyzna, mężczyzna, kobieta i kobieta (inni stawiają na układ mężczyzna, kobieta, kobieta i mężczyzna). 

"Polska zaryzykowała i spróbowała czegoś innego"

Polakom nie udało się zdobyć medalu, ale takie podejście zostało pochwalone przez komentatora BBC Steve'a Crama. - Czapki z głów dla Polski za to, że zaryzykowała i spróbowała czegoś innego. Prawie się udało - napisał w relacji na żywo prowadzonej przez brytyjski portal. Inny ekspert BBC Andrew Cotter zauważył, że "polski plan nie do końca się powiódł".

Więcej o:
Komentarze (100)
Komentator BBC po sztafecie mieszanej na MŚ w Katarze: Czapki z głów dla Polski
Zaloguj się
 • feriojp

  Oceniono 39 razy 25

  "Komentator BBC..." To bardzo swiadczy o naszym kompleksie wobec zachodu.

  Czy w Wielkiej Brytanii tez ktos pisze artykuly o tym co o wystepach Brytyjczykow mowi Szaranowicz z TVP?

 • cojamamwymyslic2

  Oceniono 15 razy 9

  Mnie się ta konkurencja bardzo podobała. Dzięki taktyce Polaków, było ciekawie.

 • maras63

  Oceniono 16 razy 8

  Pewnie gdybyśmy zrezygnowali z dwóch mężczyzn i dali w to miejsce kobiet, to CNN by nas (was) pochwalił, co?

 • Piotr Chorąży

  Oceniono 13 razy 7

  Pomyśl zanim skrytykujesz. Kobiety wolniej startują, więc więcej stracą niż mężczyźni. Biegli świetnie. Niestety panowie na miernym poziomie, panie na światowym.
  Cioo

 • jan.go

  Oceniono 7 razy 5

  Było miło ale sie skończyło Przez chwilę wyglądało ze jesteśmy potęgą chociaż w LA Wystarczyło popatrzeć na fundamenty by zauważyć że to chwilowa statystyka Nie ma pieniędzy nie ma zawodników i tak wygląda u nas sport I tak to wszystko wygląda na cud

 • maks1956

  Oceniono 10 razy 4

  a tak krzyczeli komentatorzy działacze sportowi w Polsce ze jaką to jesteśmy potęgą lekkoatletyczną w Europie a jak naprawdę jest to pokazują wyniki na MŚ w Doha mizeria jeszcze raz mizeria.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX