Lekkoatletyka. Joanna Fiodorow pobiła rekord życiowy! Ma srebrny medal MŚ!

Joanna Fiodorow kapitalnie rozpoczęła finał rzutu młotem! Polka już w pierwszej próbie pobiła rekord życiowy. Rywalizację zakończyła, ze srebrnym medalem. Wygrała Amerykanka DeAnna Price.
Zobacz wideo

Joanna Fiodorow rozpoczęła finał rzutu młotem od odległości 76.35. To był nowy rekord życiowy naszej zawodniczki. Fiodorow pobiła swój najlepszy rezultat o 1,26 metra. Okazało się, że ten wynik dał Polce srebrny medal! Radość po tym sukcesie była ogromna. Młociarka pobiegła na trybuny cieszyć się z bliskimi. Oto jak przebiegała rywalizacja, w której nasza zawodniczka w czołówce była od początku do końca. 

2. kolejka: W drugim rzucie Polka uzyskała 74.77 m . Prowadziła Amerykanka Price, która rzuciła 76.87 m. Fiodorow była zatem druga.

3. kolejka: W trzeciej kolejce Fiodorow uzyskała 72.78. Nadal dawało jej to drugie miejsce. Price pokazywała swą siłę i technikę. Rzuciła dalej na 77.54m.

4. kolejka: W czwartym rzucie Polka uzyskała 74.69 metra i nadal zajmowała świetne drugie miejsce. 

5. Kolejka: Tym razem Polka spaliła próbę. Nadal była druga, choć coraz dalej rzucała trzecia Zheng Wang. Chinka uzyskała 74.76 metra, miała brąz i koncentrowała się na ostatnią próbę.

6. Polka była pewna srebra już przed swym rzutem. Wang spaliła ostatnią próbę. Inne rywalki też się nie popisały. Rozluźniona Polka nie oddała prawidłowego rzutu, ale i tak zaczęła świętowanie. 

Więcej o: