Znakomity rzut Joanny Fiodorow, awans Lićwinko i Dobka, porażka Kopron [PODSUMOWANIE DNIA]

Pierwszy dzień lekkoatletycznych mistrzostw świata w Dausze za zawodnikami. Niestety, nie obeszło się bez negatywnych niespodzianek. W eliminacjach rzutu młotem kobiet odpadła Malwina Kopron, jedna z kandydatek do medalu.
Zobacz wideo

Wiele emocji, choć niekoniecznie spodziewanych, przyniosły eliminacje rzutu młotem kobiet. W pierwszej grupie już pierwszym, znakomitym rzutem awans do finału zapewniła sobie Joanna Fiodorow, osiągając 73,39 m. Znacznie słabiej wypadła Malwina Kopron. Brązowa medalistka poprzednich mistrzostw świata, Malwina Kopron rozpoczęła eliminacje od rzutu w siatkę. Potem spaliła próbę, wypadając z koła. W ostatniej próbie osiągnęła 70,46 m i odpadła z rywalizacji, zajmując 13. miejsce w eliminacjach. Finał w sobotę o 18:25 czasu polskiego.

Lepiej wypadła Anna Sabat, która brała udział w eliminacjach biegu na 800 metrów. Polka w swoim biegu zajęła 5. miejsce, a jej rezultat 2:02.43 pozwolił jej awansować do półfinału z czasem. W podobnym stylu do półfinału biegu na 400 metrów przez płotki awansował Patryk Dobek, z wynikiem 49,89m. Obydwa biegi odbędą się w sobotę.

Wiele emocji przyniosły także eliminacje skoku wzwyż kobiet. Kamila Lićwinko była jedną z aż ośmiu zawodniczek, które osiągnęły wysokość 1,94 metra, która zapewniła awans do finału. Na swój finał będzie musiała jednak czekać aż do poniedziałku.

Z rywalizacją pożegnała się Alicja Konieczek, która w swoim biegu eliminacyjnym na 3000 metrów z przeszkodami zajęła 12. miejsce z wynikiem 9:44.96. Awans do finału dawał rezultat 9:30.01.

Więcej o: