Sport.pl

Kapitalne zachowanie biegacza na MŚ w Katarze! Dostał owację na stojąco od kibiców [WIDEO]

Podczas biegu na 5000 metrów w trakcie lekkoatletycznych mistrzostw świata w Dausze, kibice zebrani na stadionie byli świadkami niesamowite zachowania fair play. Braima Suncar Dabo pomógł kompletnie wyczerpanemu Jonathanowi Busby'emu dotrzeć do mety rywalizacji.
Zobacz wideo

Jonathan Busby kompletnie opadł z sił na ostatnim okrążeniu. Gdyby nie pomoc Braimy Suncara Dabo, reprezentant Aruby nie dotarłby do mety. Dabo (reprezentant Gwinei-Bissau) wziął go pod ramię i wspólnie przekroczyli linię mety przy owacji na stojąco zebranych na trybunach kibiców.

Warunki w Dausze należą do ekstremalnych. W piątek o godz. 14:00 termometry wskazywały 37 stopni Celsjusza. W połączeniu z wysoką wilgotnością, temperatura odczuwalna była o ponad dziesięć stopni wyższa. Sposoby ułatwienia lekkoatletom rywalizacji w Katarze opisywał w swoim tekście, obecny w Dausze, Łukasz Jachimiak.

Więcej o:
Komentarze (36)
Kapitalne zachowanie biegacza na MŚ w Katarze! Dostał owację na stojąco od kibiców [WIDEO]
Zaloguj się
 • kocurxtr

  Oceniono 16 razy 12

  Katar powinien być zdyskwalifikowany jako organizator takich imprez
  kasa to nie wszystko...

 • synkierownika

  Oceniono 10 razy 8

  najbardziej przygnębiające są te puste trybuny. Człowiek zaczyna się zastanawiać na co to komu, po co ci sportowcy się męczą (wielomiesięczne przygotowania), zamiast siedzieć w domu z rodziną, po co ta kasa na stadion itp. Przecież za tydzień nikt już nie będzie o tej imprezie pamiętał, prócz samych zainteresowanych sportowców, zostanie statystyka, przecież nikt tego nie będzie na nowo sobie odtwarzał.

 • gazeta1960

  Oceniono 4 razy 4

  Niedawno czytałem, że dwie zawodniczki RAZEM przekroczyły linię mety trzymając się za ręce.
  To miał być NIBY taki gest, ale regulamin był bezwzględny: dyskwalifikacja. Bo TRZEBA walczyć o swoje miejsce, a nie udawać altruisty. Jestem pewien, że o tym wiedziały - jako zawodowe biegaczki. Więc po co te szopki? Pamiętam Lubańskiego (dla młodych - taki piłkarz, coś jak Lewandowsaki, tylko za komuny), gdy mając okazję strzelenia gola przeskoczył ponad rzucającym się na ziemię bramkarzem. Czemu? Bo mógł go (przy okazji) kopnąć w głowę. I takie zachowania są cenne, a nie ustawka na pokaz. Przecież w imię równości i braterstwa wszyscy zawodnicy mogą się chwycić za ręce i wspólnie zająć PIERWSZE miejsce, nieprawdaż?

 • zebrzec

  Oceniono 4 razy 4

  hehe, to przedsmak co bedzie na mundialu w 2022

 • gunston

  Oceniono 7 razy 3

  Dobrze, że chociaż jemu przepisy nie przeszkodziły w pomocy drugiemu sportowcowi...
  Z innej beczki - ci decydowali o wyborze Kataru na miejsce mistrzostw świata w lekkiej atletyce sami powinni trochę pobiegać w tym upale. Dlaczego cierpieć mają tylko sportowcy? 5000 m to byłby całkiem dobry dla nich dystans

 • dawnyprezes

  Oceniono 12 razy 2

  Wielki szacun !!!! I to na stojąco. A nawiasem, niedługo Ruskie będą tak docierać do mety !.

 • psyhodelic

  Oceniono 1 raz 1

  "Trzeci Świat"jest bardziej empatyczny niż My. Vide kolarz bez pomocy Przez pieniądze stajemy się agresywni ,samolubni , gorsi od zwierząt

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX