Uczestnik MŚ w Katarze chce dokonać amputacji. "Jedyne, drastyczne rozwiązanie"

Norweg Henrik Ingebrigtsen poinformował, że po mistrzostwach świata w Katarze dokona amputacji dużego palca u nogi. Powodem takiej decyzji jest duży ból, który powoduje inne problemy ze zdrowiem lekkoatlety.
Zobacz wideo

Henrik Ingebrigtsen, który w swojej karierze zdobył komplet medali mistrzostw Europy na 1500 metrów, a także srebro mistrzostw Europy na 5000 metrów w ubiegłym roku od dłuższego czasu narzeka na ból dużego palca u stopy i przeszedł już jedną operację, która miała rozwiązać ten problem.

"Ból jest tak silny, że mam trudności z zakładaniem kolców"

Po kilku latach dolegliwości wróciły, ze znacznie większą mocą. Z tego powodu Norweg podjął decyzję o amputacji palca po zakończeniu mistrzostw świata w Katarze. - Ból sprawia, że inaczej stawiam stopę, co zmienia układ mojego ciała. Przez to następują inne, nienaturalne obciążenia i zaczynam odczuwać bóle w innych miejscach, na przykład w biodrze. Z tego powodu nie mogłem się wystarczająco przygotować do mistrzostw świata. Ból od dwóch tygodni jest tak silny, że mam trudności z zakładaniem kolców - powiedział przed kamerami norweskiej telewizji NRK.

Z kolei jego ojciec, a zarazem trener, Gjert Ingebrigtsen przyznał, że szukali sposobu na ostateczne rozwiązanie problemu, ale jedynym pomysłem jest amputacja palca. - Wygląda na to, że jest to jedyne, chociaż drastyczne rozwiązanie. Decyzja już właściwie zapadła. Jeżeli część ciała boli, to należy się jej pozbyć. Henrik aż tak bardzo nie potrzebuje tego palca i dlatego należy zapomnieć o aspekcie kosmetycznym - powiedział.

Więcej o: