Sport.pl

Ewa Swoboda ostrzega: W wieku 23 lat będę już pewnie kaleką

- Termin mistrzostw świata jest bardzo niewygodny dla wszystkich. Startuję od maja, jestem od maja na wysokich obrotach. Ileż można? W wieku 23 lat będę już pewnie przez to kaleką - żali się Ewa Swoboda.

Ewa Swoboda wyciąga wnioski:

Zobacz wideo

Do finału stu metrów w mistrzostwach świata w Katarze zostały cztery tygodnie, a Ewa Swoboda miała w niedziele w Berlinie rekordowe popołudnie: wygrała mityng na Stadionie Olimpijskim w czasie 11,07 s. Swoboda wyprzedziła Brytyjkę Ashę Philip (11.10) i Chinkę Xiaojing Liang (11.13). Rezultat, jaki uzyskała, to jej nowy rekord życiowy. 

Ewa Swoboda o pobiciu rekordu życiowego

- Na mecie nie wierzyłam, że to ja przybiegłam pierwsza, że to ja pobiegłam 11,07. Fajnie, bo ta granica 11,10 została wreszcie zbita. Było to bardzo ciężkie, pracowałam na to trzy lata - przyznała 22-letnia Swoboda w rozmowie z portalem SportoweFakty.

Swobodę czekają w tym sezonie jeszcze dwa starty: Memoriał Kamili Skolimowskiej (14 września w Chorzowie) oraz mistrzostwa świata w Dosze. Te drugie potrwają od 28 września do 6 października, a półfinały i finał sprinterek na 100 m odbędą się 29 września.

Ewa Swoboda jednak jedzie na mistrzostwa świata

22-letnia biegaczka ostatecznie wystartuje w mistrzostwach globu, co długo nie było pewne. Swoboda myślała o tym, by zrezygnować ze startu w Katarze i mieć więcej czasu na odpoczynek przed przyszłym sezonem, w którym odbędą się igrzyska olimpijskie w Tokio. - Termin mistrzostw świata jest bardzo niewygodny dla wszystkich. Startuję od maja, jestem od maja na wysokich obrotach. To nie jest łatwe. Ileż można? W wieku 23 lat będę już pewnie przez to kaleką - obawia się Swoboda.

Więcej o:
Komentarze (24)
Ewa Swoboda ostrzega: W wieku 23 lat będę już pewnie kaleką
Zaloguj się
 • public_enemy

  Oceniono 28 razy 10

  z całym szacunkiem dla pani Swobody, ale nie powinna się wypowiadać dla mediów. Panowie dziennikarze i pseudodziennikarze, nie pytajcie jej o nic. Proszę!

 • uthark

  Oceniono 13 razy 7

  Nie ma obowiązku biegania. Piłkarze są na wysokich obrotach przez jakieś 11 miesięcy.

 • 0zatkaokakao0

  Oceniono 23 razy 5

  Jak będziesz taka tłusta to fakt, w końcu kolana nie wytrzymają.

 • Artur Wacko

  Oceniono 21 razy 5

  Dokładnie bolt czy Micheal Johnson zostali kalekami w wieku 24 lat. Troszkę później niż swoboda, no ale na bank nie trenowali tak ciężko jak ona

 • andrzej.duxa

  Oceniono 8 razy 4

  "W wieku 23 lat będę już pewnie kaleką"

  fizycznie? malo prawdopodobne, natomiast intelektualnie - to juz niestety jest

 • nietyp

  Oceniono 10 razy 4

  Wreszcie powiedziała coś sensownego... Sport wyczynowy, to fabryka kalek.

 • scierplaminoga

  Oceniono 22 razy 4

  to zarząd związku lekkoatletycznego jest pracodawcą i wspólnie z trenerem ustalają, na jakie zawody jeżdżą sportowcy. Jeżeli zawodnik odmawia startu w najważniejszych dla związku imprezach powinien być wykluczony z reprezentacji i pozbawiony dofinansowania. Póki co pani Swoboda jest przeciętną zawodniczką i nie ma pojęcia o przygotowaniu, kondycji, zdrowiu, bo od tego jest trener i lekarz.

 • trevor_francis

  Oceniono 5 razy 3

  To nie biegaj.

 • superpolpol

  Oceniono 12 razy 2

  Więcej seksu i będzie super!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX