Diamentowa Liga: Znakomity start Marcina Lewandowskiego! Powrót Sofii Ennaoui

Marcin Lewandowski zajął 3. miejsce w biegu na 800 metrów podczas mityngu Diamentowej Ligi w Londynie, wypełniając minimum na igrzyska olimpijskie w Tokio. Piąta na 400 metrów była Justyna Święty-Ersetic. Pierwszy start w sezonie zaliczyła także Sofia Ennaoui.
Zobacz wideo

W sobotę polscy lekkoatleci rywalizowali w mityngu Diamentowej Ligi w Londynie. Najlepiej spisał się Marcin Lewandowski, który zajął 3. miejsce w biegu na 800 metrów z czasem 1:43.74, dzięki któremu wypełnił już minimum do wyjazdu na igrzyska olimpijskie w Tokio. Polak na ostatniej prostej wyprzedził dwóch rywali w walce o podium. Siódmy był Adam Kszczot, który wynikiem 1:44.61, zanotował swój najlepszy rezultat w tym sezonie. Najlepszy okazał się Kenijczyk Ferguson Cheruiyot Rotich - 1:43.14.

Powrót Sofii Ennaoui

W biegu na 400 metrów udział wzięła Justyna Święty-Ersetic, która z czasem 51.58 zajęła 5. miejsce. Po kontuzji do startów wróciła także Sofia Ennaoui. W swoim pierwszym biegu na 1500 metrów zajęła 12. miejsce, z wynikiem 4:04.06, który także dał polskiej biegaczce minimum na igrzyska w Tokio.

W niedzielę drugi dzień rywalizacji w ramach Diamentowej Ligi. Na starcie zobaczymy Ewę Swobodę (100 m), Piotra Małachowskiego, Roberta Urbanka (rzut dyskiem) oraz dwie polskie sztafety sprinterskie. Początek rywalizacji o godz. 15:00.

Więcej o:
Copyright © Agora SA