Piotr Lisek po raz drugi! Nowy rekord Polski w skoku o tyczce [WIDEO]

Piotr Lisek po raz drugi w tym sezonie poprawił absolutny rekord Polski w skoku o tyczce. W ramach zawodów Diamentowej Ligi w Monaco, polski tyczkarz osiągnął rezultat 6,02m. Tym razem dokonał tego już w pierwszej próbie.
Zobacz wideo

Piotr Lisek dokładnie tydzień temu ustanowił nowy absolutny rekord Polski w skoku o tyczce, skacząc 6,01 metra w zawodach Diamentowej Ligi w Lozannie. Ten rezultat jest już nieaktualny, gdyż polski tyczkarz zdołał przebić swoje własne osiągnięcie, również w zawodach Diamentowej Ligi, tym razem w Monaco.

Tym razem Polak zdołał przeskoczyć poprzeczkę, która znajdowała się na 6,02m. Lisek dokonał tego już w pierwszej próbie, ponownie wygrywając mityng Diamentowej Ligi. Jego rezultat jest 10. wynikiem w historii skoku o tyczce. Atakował jeszcze wysokość 6,06m i choć niewiele w drugim skoku brakowało, aby udało mu się także to osiągnięcie, rekordem pozostanie 6,02m.

Wynik Liska to nie tylko rekord Polski

Wynik Piotra Liska to oprócz rekordu Polski także rekord mityngu w Monaco oraz najlepszy wynik osiągnięty w obecnym sezonie na świecie.