Sport.pl

Historyczny skok Piotra Liska. To trzeba zobaczyć! [WIDEO]

Piotr Lisek podczas mityngu Diamentowej Ligi w Lozannie ustanowił nowy rekord Polski w skoku o tyczce. Polak wygrał konkurs, osiągając wysokość 6,01 metra. Pobił tym samym własny najlepszy rezultat, ustanowiony dwa lata temu w Poczdamie, gdzie skoczył 6 metrów.

- Kurczę, to jest coś nie do opisania! Już kiedyś raz taki wystrzał miałem, po skoczeniu 6,00. Myślę, że dzięki tamtemu wynikowi swój nowy rekord odebrałem spokojniej. Ale pewnie, że emocje i tak poczułem ogromne - powiedział Piotr Lisek w rozmowie z Łukaszem Jachimiakiem, kilka godzin po tym, jak pobił niesamowity rekord. Polak wygrał konkurs podczas mityngu Diamentowej Ligi w Lozannie, osiągając wysokość 6,01 m. Nagraniem skoku pochwalił się w mediach społecznościowych.

Piotr Lisek wygrał walkę z Samem Kendricksem

Konkurs skoku o tyczce w Lozannie w ogóle miał niesamowity przebieg. Lisek wraz z Amerykaninem Samem Kendricksem pokonywali kolejne wysokości w pierwszych próbach, włącznie z wysokością 5,95 m, która była już rekordem życiowym Polaka na otwartym stadionie. Wtedy jednak zaczęły się schody.

Zobacz wideo

Obaj trzykrotnie zrzucili poprzeczkę wiszącą na wysokości 6,01 metra, przez co do wyłonienia zwycięzcy konkursu potrzebna była dogrywka. Lisek i Kendricks dostali kolejne trzy próby na tej samej wysokości. Polak potrzebował tylko jednego skoku, aby przeskoczyć ponad poprzeczką i ostatecznie wygrać konkurs, bijąc absolutny rekord Polski w skoku o tyczce. Poprzedni również należał do niego - w 2017 roku w Poczdamie skoczył w hali 6 metrów.

Więcej o:
Komentarze (11)
Historyczny skok Piotra Liska. To trzeba zobaczyć! [WIDEO]
Zaloguj się
 • lord_of_the_ducks

  Oceniono 3 razy 3

  Brawo!!!!

  Ech, gdyby jeszcze udało się pobić 35 letni rekord Polski na 100m........

 • qqben

  Oceniono 1 raz 1

  No, i jest pięknie...

 • bluuetomek

  Oceniono 1 raz 1

  Sztos. Brawo Piotrek!

 • eldorius

  0

  Wieki szacun i gratulacje dla Piotra Liska. Przełamał pewną barierę psychologiczną w swych skokach na otwartym stadionie. Poprzeczka przy skoku na 6,01 nie drgnęła,więc teoretycznie może w przyszłości pokusić się o nowy rekord? Trzymajmy kciuki! :)

 • aagaj

  0

  Fotokomórka była ?!

 • ryslew2061

  Oceniono 9 razy -7

  Zawodnik ma do zaliczenia danej wysokości trzy próby. Lisek trzech prób na 6,01 nie zaliczył. W konkursie skoczył więc 5,95. Potem dla wyłonienia zwycięzcy przeprowadzono dogrywkę, która była czwartą próbą Liska (a mogłaby być i szóstą). Jakim sposobem czwarta próba po trzech nieudanych stała się rekordem?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX