Piotr Lisek z rekordem Polski! Jako pierwszy przekroczył 6 metrów [WIDEO]

Piotr Lisek podczas mityngu Diamentowej Ligi w Lozannie ustanowił nowy rekord Polski w skoku o tyczce. Polak wygrał konkurs, osiągając wysokość 6,01 metra. Pobił tym samym własny najlepszy rezultat, ustanowiony dwa lata temu w Poczdamie, gdzie skoczył 6 metrów.

Niesamowity przebieg miał konkurs skoku o tyczce panów w ramach mityngu Diamentowej Ligi w Lozannie. Piotr Lisek wraz z Amerykaninem Samem Kendricksem pokonywali kolejne wysokości w pierwszych próbach, włącznie z wysokością 5,95m, która była już rekordem życiowym Polaka na otwartym stadionie. Wtedy jednak zaczęły się schody.

Zobacz wideo

Obaj trzykrotnie zrzucili poprzeczkę wiszącą na wysokości 6,01 metra, przez co do wyłonienia zwycięzcy konkursu potrzebna była dogrywka. Lisek i Kendricks dostali kolejne trzy próby na tej samej wysokości. Polak potrzebował tylko jednego skoku, aby przeskoczyć ponad poprzeczką i ostatecznie wygrać konkurs, bijąc absolutny rekord Polski w skoku o tyczce! Poprzedni również należał do niego - w 2017 roku w Poczdamie skoczył w hali 6 metrów.

Nagranie ze skoku można zobaczyć TUTAJ

Wynik Liska to nie tylko rekord Polski

Wynik Piotra Liska to oprócz rekordu Polski także rekord mityngu w Lozannie oraz najlepszy wynik osiągnięty w obecnym sezonie na świecie. W tym samym konkursie rywalizował także Paweł Wojciechowski, który z wynikiem 5,61 m został sklasyfikowany na 6. miejscu.