Kraków i Małopolska jedynym kandydatem do organizacji Igrzysk Europejskich w 2023 roku!

Polska zorganizuje trzecią edycję igrzysk europejskich. W 2023 roku w Krakowie i Małopolsce ma się odbyć największych w Europie imprez sportowych. Polska jest jedynym kandydatem, a oficjalna decyzja ma zapaść 22 czerwca.

W Małopolsce są plany organizacji igrzysk europejskich. Gotowość organizacji tej imprezy została potwierdzona przez Stowarzyszenie Europejskich Komitetów Olimpijskich. - Termin zgłaszania kandydatur na gospodarza trzeciej edycji Igrzysk Europejskich w 2023 roku minął 31 maja. Wpłynęła jedna oferta od Polskiego Komitetu Olimpijskiego - wspólna propozycja Miasta Krakowa i Regionu Małopolski - czytamy w komunikacie EOC.

Zobacz wideo

W Krakowie chcą, by za cztery lata miasto przeprowadziło trzecią edycję Igrzysk Europejskich. Ostateczna decyzja w tej sprawie zapadnie już niedługo.– Decyzja zapadnie 22 czerwca w Mińsku. Z tego, co mi jednak wiadomo, nie ma innych kandydatur – mówi sekretarz generalny PKOl Adam Krzesiński, cytowany przez Onet.

Igrzyska europejskie rozgrywane są co cztery lata. To multidyscyplinarne zawody sportowe zarządzane przez Europejski Komitet Olimpijski. Druga edycja IE rozpocznie się 22 czerwca i potrwa do 30 czerwca. Weźmie w niej udział ponad 4000 sportowców z 50 krajów. Będą rywalizować w 15 dyscyplinach. 

Więcej o: