Diamentowa Liga: Kszczot i Haratyk z minimami na MŚ. Spokojny początek sezonu w wykonaniu Polaków w Dausze

Adam Kszczot i Michał Haratyk osiągnęli minima na lekkoatletyczne mistrzostwa świata w Dausze podczas mityngu Diamentowej Ligi w stolicy Kataru. Spokojny start sezonu zaliczyli Konrad Bukowiecki, Piotr Lisek oraz Piotr Małachowski.
Zobacz wideo

Adam Kszczot w biegu na 800 metrów w ramach mityngu Diamentowej Ligi w Dausze zajął 7. miejsce. Ważniejszy od lokaty jest jednak jego wynik - czas 1:45,60 wypełnia minima kwalifikacyjne na lekkoatletyczne mistrzostwa świata w stolicy Kataru. Wygrał Nijel Amos z Botswany.

Podobnie jak Kszczot, minimum wypełnił także Michał Haratyk, który z wynikiem 21,18m zajął 5. miejsce w konkursie pchnięcia kulą. Nieco gorzej wypadł Konrad Bukowiecki, który z pchnięciem na odległość 20,46m był 7. Zwyciężył Amerykanim Ryan Crouser - 22.13m.

Piotr Małachowski był 6. w rzucie dyskiem z rezultatem 64,45m. Najlepszy okazał się, niesamowity w piątek, Szwed Daniel Staehl, który wynikiem 70,56m ustanowił nowy rekord Diamentowej Ligi. Jako pierwszy w ramach mityngu pokonał odległość 70 metrów, robiąc to w Dausze aż trzykrotnie. Z kolei startujący w konkursie skoku o tyczce Piotr Lisek, zajął 4. miejsce - 5.46m.

Więcej o: