Sport.pl

Marek Plawgo choruje na depresję. Poruszający wpis Tomasza Smokowskiego. "Zmagałem się z głęboką depresją"

- Przez blisko dwa lata, będąc szefem sportu w C+, zmagałem się z głęboką depresją. Długa to była walka - poparta silnymi środkami i niezbędną terapią najpierw psychiatryczną, a potem psychologiczną. Byłem bliski decyzji nieodwracalnych, zmieniających całe życie moje i bliskich - napisał Tomasz Smokowski. W ten sposób dziennikarz Polsatu Sport wsparł Marka Plawgę, który ujawnił, że walczy z depresją.
Zobacz wideo

- Najtrudniejszy pojedynek dopiero przede mną. Leczę się na depresję - napisał Marek Plawgo w oświadczeniu opublikowanym w mediach społecznościowych. Wyznanie byłego lekkoatlety poruszyło Tomasza Smokowskiego. Dziennikarz Polsatu Sport wyznał, że walczył z depresją w czasie pracy w Canal+.

Przez blisko dwa lata, będąc szefem sportu w C+, zmagałem się z głęboką depresją. Długa to była walka - poparta silnymi środkami i niezbędną terapią najpierw psychiatryczną, a potem psychologiczną. Byłem bliski decyzji nieodwracalnych, zmieniających całe życie moje i bliskich

Smokowski zdecydował się na poruszający wpis tylko dla tego, że chciał wesprzeć Marka Plawgę i wzmocnić jego przekaz. - Depresja nie jest świadectwem bycia nieudacznikiem. Nie duście tego w sobie. Złe myśli zatruwają, zabijają. Już fakt podzielenia się własnymi problemami z kimś bliskim lub specjalistą przyniesie ulgę. Wasz film ma happy end, pod warunkiem, że odpowiednio szybko pozwolicie sobie pomóc. Samo się nie naprawi. Odwagi - napisał.

Choroba Marka Plawgi

Marek Plawgo to dwukrotny brązowy medalista mistrzostw świata z Osaki w 2007 roku i srebrny medalista mistrzostw Europy w Goeteborgu z 2006 roku. Jego koronnym dystansem były 400 metrów przez płotki, jest rekordzistą Polski w tej konkurencji. W 2007 roku został wybrany siódmym najlepszym polskim sportowcem w plebiscycie "Przeglądu Sportowego".

Uśmiechnijcie się do mnie, jak mnie spotkacie. Nie oceniajcie mnie proszę, nie dawajcie mi rad. Po prostu bądźcie.
Więcej o:
Komentarze (35)
Marek Plawgo choruje na depresję. Poruszający wpis Tomasza Smokowskiego. "Zmagałem się z głęboką depresją"
Zaloguj się
 • darek9999

  Oceniono 8 razy 6

  Panie Marku trzymam kciuki za tym, żeby udało się Panu wygrać z chorobą.

 • drabe1

  Oceniono 8 razy 4

  Wiem coś o tym, sam chorowałem na depresję blisko pięć lat. Panie Marku, to da się wyleczyć, trzeba koniecznie iść do dobrego psychiatry. Ja zostałem wyleczony bardzo skutecznie, od dwudziestu lat mam spokój.

 • wnuwoj9

  Oceniono 2 razy 2

  Me too

 • spectator_zm

  Oceniono 1 raz 1

  Wypieprzyć komórki, komputery, facebooki i nie uganiać się tak diabli wiedzą za czym, a depresja sama zniknie. Zwolnić trochę, bo ten świat zapieprza jak szalony...

 • jakobhorner

  Oceniono 1 raz 1

  Bo to jest xuja warta nowoczesność - nie wiadomo z czym się ścigać i po co.

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 7 razy 1

  Cytat "Kto nas wpędza w taka nędzę?" Odp.PiS i kaczyzm.

 • lukasz.mulczynski

  0

  🙂

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX