Sport.pl

Poruszające wyznanie Marka Plawgi: Przede mną najtrudniejszy pojedynek. Leczę się na depresję

- Najtrudniejszy pojedynek dopiero przede mną. Leczę się na depresję - napisał w oświadczeniu opublikowanym w mediach społecznościowych Marek Plawgo.

Marek Plawgo to dwukrotny brązowy medalista mistrzostw świata z Osaki w 2007 roku i srebrny medalista mistrzostw Europy w Goeteborgu z 2006 roku. Jego koronnym dystansem były 400 metrów przez płotki, jest rekordzistą Polski w tej konkurencji. W 2007 roku został wybrany siódmym najlepszym polskim sportowcem w plebiscycie "Przeglądu Sportowego".

Nie wiedziałem wtedy [w trakcie kariery - dop. red.], że siła i odporność, jaką miałem, może się kiedyś skończyć. Że poczuję, jakbym cały ich zapas zużył na podnoszenie się ze sportowych niepowodzeń. Nie wiedziałem, że najtrudniejszy pojedynek dopiero przede mną. Że nowy przeciwnik przez całe życie uczył się mnie, przygotowując się do podstępnego uderzenia. Od kilku miesięcy leczę się na depresję. Chorobę, której przez długi czas nie miałem odwagi nadać nazwy

- napisał w swoim oświadczeniu Plawgo. Jego pełna treść znajduje się na Twitterze. - Uśmiechnijcie się do mnie, jak mnie spotkacie. Nie oceniajcie mnie proszę, nie dawajcie mi rad. Po prostu bądźcie - napisał.

Więcej o:
Komentarze (18)
Poruszające wyznanie Marka Plawgi: Przede mną najtrudniejszy pojedynek. Leczę się na depresję
Zaloguj się
 • zielono-mi2

  Oceniono 9 razy 7

  Trzymam kciuki Panie Marku!! Ci co nie mają pojęcia co to za choroba niech zamilkną !!! Pan mówi ..pisze i szuka pomocy...dużo ciepła dla Pana przesyłam...trzymam kciuki !!

 • bjuras

  Oceniono 7 razy 5

  Marek to niezrealizowany talent 400 płaskich i p.pł. Ja myślałem, że sobie już ułożył plan na dalsze życie a ono płata mu kolejny raz figla. Kiedyś kontuzje, teraz depresja. Oby wygrał tę walkę.

 • frankyy

  Oceniono 7 razy 5

  jesteśmy z tobą Marku! nie poddawaj się, dla nas zawsze będziesz mistrzem...

 • szaman668

  Oceniono 7 razy 5

  Uszy do góry !

 • apw1964

  Oceniono 6 razy 4

  Mieszkałem we Francji, oglądałem jakąś transmisję z zawodów lekkoatletycznych, z udziałem Marka Plawgo. Nic o nim nie wiedziałem. I w pewnym momencie, sprawozdawca francuski, który znał styl i możliwości pana Plawgo zawołał mniej więcej tak: "a teraz zobaczycie coś niezwykłego". I rzeczywiście, nastąpił niesamowity finisz i bezdyskusyjne zwycięstwo! Piękny moment, wspaniałe przeżycie. Tak wiele lat temu ale do dziś pamiętam ciarki na plecach. Panie Marku, dziękuję! Chorobę też Pan zwycięży, jestem pewien.

 • hana_gd

  Oceniono 3 razy 3

  Właśnie ostatnio zastanawiałam się co się z Panem dzieje. Uśmiechamy się gorąco i pozdrawiamy.

 • pomyslowygajowy

  Oceniono 3 razy 3

  Wygrywałes kiedyś, wygrasz i teraz.

 • mer-llink

  Oceniono 4 razy 2

  Zdrowia i spokoju!! Powodzenia.

 • boliver

  Oceniono 4 razy 2

  Byles mocnym i mozesz to znowu pokazac,,

  Glowa do gory,, Powodzenia

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX