Poruszające wyznanie Marka Plawgi: Przede mną najtrudniejszy pojedynek. Leczę się na depresję

- Najtrudniejszy pojedynek dopiero przede mną. Leczę się na depresję - napisał w oświadczeniu opublikowanym w mediach społecznościowych Marek Plawgo.

Marek Plawgo to dwukrotny brązowy medalista mistrzostw świata z Osaki w 2007 roku i srebrny medalista mistrzostw Europy w Goeteborgu z 2006 roku. Jego koronnym dystansem były 400 metrów przez płotki, jest rekordzistą Polski w tej konkurencji. W 2007 roku został wybrany siódmym najlepszym polskim sportowcem w plebiscycie "Przeglądu Sportowego".

Nie wiedziałem wtedy [w trakcie kariery - dop. red.], że siła i odporność, jaką miałem, może się kiedyś skończyć. Że poczuję, jakbym cały ich zapas zużył na podnoszenie się ze sportowych niepowodzeń. Nie wiedziałem, że najtrudniejszy pojedynek dopiero przede mną. Że nowy przeciwnik przez całe życie uczył się mnie, przygotowując się do podstępnego uderzenia. Od kilku miesięcy leczę się na depresję. Chorobę, której przez długi czas nie miałem odwagi nadać nazwy

- napisał w swoim oświadczeniu Plawgo. Jego pełna treść znajduje się na Twitterze. - Uśmiechnijcie się do mnie, jak mnie spotkacie. Nie oceniajcie mnie proszę, nie dawajcie mi rad. Po prostu bądźcie - napisał.

Więcej o: