HME w Glasgow. Świetne biegi Święty-Ersetic i Ennaoui, Lisek i Wojciechowski w finale skoku o tyczce

Świetnie poradziły sobie Justyna Święty-Ersetic i Sofia Ennaoui w swoich biegach półfinałowych w ramach Halowych Mistrzostw Europy w Glasgow. Z awansu do finału skoku o tyczce mogą cieszyć się Piotr Lisek i Paweł Wojciechowski. Z kolei w finale pchnięcia kulą pań wystąpi Klaudia Kardiasz, która w eliminacjach ustanowiła rekord życiowy.
Zobacz wideo

W pierwszej sesji wieczornej mogliśmy emocjonować się półfinałami biegów pań na 400 i 1500 metrów. W tych pierwszych świetnie poradziła sobie Justyna Święty-Ersetic, która w swoim biegu zajęła 2. miejsce i pewnie awansowała do finału. Znacznie słabiej pobiegła Iga Baumgart, która była 4. i nie powalczy o medale. Sofia Ennaoui pewnie wykonała plan na półfinał, w którym zajęła 2. miejsce, dzięki czemu wystąpi w finale rywalizacji na 1500 metrów. 

Prawie w komplecie awansowali polscy tyczkarze w eliminacjach skoku o tyczce. Prawie, bo Robert Sobera zakończył swój udział z wynikiem 5,50 metra, co nie pozwoliło mu na występ w finale. Wystąpią w nim natomiast Paweł Wojciechowski i Piotr Lisek. Ten pierwszy przeskoczył przez tyczkę zawieszoną na wysokości 5,60 metra, natomiast Lisek zakończył rywalizację z wynikiem o 10 centymetrów lepszym. 

W eliminacjach pchnięcia kulą kobiet świetnie spisała się Klaudia Kardiasz, która wynikiem 18,63 metra ustanowiła nowy rekord życiowy, dzięki któremu z 4. wynikiem awansowała do rywalizacji o medale. Finał rozpocznie się w niedzielę o 13:20. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA