Lekkoatletyka. Halowe mistrzostwa Europy 2019: Karol Zalewski w półfinale

Karol Zalewski awansował do półfinału 400 m podczas halowych mistrzostw Europy w Glasgow. Polak w swoim biegu był trzeci, ale uzyskany czas (47.45) pozwolił mu wejść do kolejnej rundy.
Zobacz wideo

W piątek rozpoczęły się w Glasgow halowe mistrzostwa Europy. Karol Zalewski w swoim biegu ćwierćfinałowym na 400 m był trzeci. Polak na mecie uzyskał czas 47.45. Początkowo nie był pewny awansu do półfinału, bo do niego wchodziło po dwóch najlepszych z każdego ćwierćfinału oraz czterech przegranych z najlepszymi czasami. Ostatecznie Polak był trzeci wśród "szczęśliwych przegranych" i wszedł do kolejnej rundy. 

Do półfinałów awansowało 12 biegaczy. Te na 400 m odbędą się w piątek o 21:55, a finał w sobotę o 21:22. Zalewski należy do złotej drużyny, która rok temu w Birmingham była najlepsza na halowych mistrzostwach świata w konkurencji 4×400 m. Prócz niego w składzie polskiej reprezentacji byli też Patryk Adamczyk, Łukasz Krawczuk i Jakub Krzewina.

W biegu ćwierćfinałowym Zalewskiego w Glasgow doszło do upadku dwóch zawodników - Irlandczyka Cillina Greene'a oraz Czecha Jana Tesara. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA