Lekkoatletyka. Ewa Swoboda ponownie najlepsza!

Ewa Swoboda wygrała bieg na 60 metrów w ramach mityngu World Indoor Tour, rozegrany tym razem w Madrycie. Polka uzyskała fenomenalny czas 7,11s, pokonując ponownie utytułowaną Holenderkę Dafne Schippers.
Zobacz wideo

Ewa Swoboda wcześniej wygrała mityng w Karlsruhe, następnie była najlepsza w zawodach Orlen Cup i Copernicus Cup, rozgrywanych w Łodzi i Toruniu. Polka, która jest liderką cyklu World Indoor Tour ponownie nie dała szans faworyzowanej Holenderce, tym razem wygrywając bieg na 60m z fenomenalnym czasem 7,11s. Nie dała rywalkom żadnych szans, prowadząc od startu do mety i ustanawiając nowy rekord mityngu w Madrycie.

W całym cyklu World Indoor Tour Swoboda ma już 30 punktów, druga Schippers zebrała dotychczas 14 "oczek". Do końca pozostały jeszcze dwa mityngi, więc Swoboda jest bardzo bliska zwycięstwa w klasyfikacji generalnej. 

W trakcie mityngu w Madrycie wygrała także Sofia Ennaoui, która okazała się najlepsza w biegu na 1500 metrów, a jej rezultat 4:08.31 jest obecnie najlepszym rezultatem w Europie w tym roku, a drugim na świecie. W stolicy Hiszpanii rozegrane zostały również zawody w pchnięciu kulą mężczyzn. 2. miejsce zajął Konrad Bukowiecki (20,66m), 3. był Michał Haratyk (19,98m). Wygrał Niemiec David Storl (21,01m).

Więcej o:
Copyright © Agora SA