Tatjana Łysienko zdyskwalifikowana. Anita Włodarczyk z czwartym tytułem mistrzyni świata?

Trybunał Arbitrażowy do spraw Sportu (CAS) zdyskwalifikował Tatjanę Łysienko za lata 2012 - 2016. Wiele wskazuje na to, że złoty medal Rosjanki z MŚ w Moskwie trafi do Anity Włodarczyk.
Zobacz wideo

MŚ w Moskwie odbyły się w 2013 roku. Tatjana Łysienko triumfowała w nich, ustanawiając rekord Rosji rzutem na odległość 78,80 m. Drugie miejsce zajęła tam Anita Włodarczyk.

W piątek Trybunał Arbitrażowy do spraw Sportu (CAS) poinformował o dyskwalifikacji Łysienki za lata 2012 - 2016. Wiele wskazuje więc na to, że złoty medal z MŚ w Moskwie trafi do Włodarczyk. Dla Polki byłby to czwarty tytuł mistrzyni świata. Nasza młociarka triumfowała też w Berlinie w 2009, w Pekinie w 2015 i w Londynie w 2017 roku.

Oprócz Łysienki CAS zdyskwalifikował 11 innych rosyjskich sportowców. Są to Tatjana Firowa (sprint), Swietłana Szkolina (skok wzwyż), Iwan Uchow (skok wzwyż), Lukman Adams (trójskok), Anna Bułgakowa (rzut młotem), Gulfija Chanafiejewa (rzut młotem), Iwan Juszkow (pchnięcie kulą), Maria Bezpalowa (rzut młotem), Jekatierina Galicka (sprint, bieg przez płotki) oraz Julija Kondakowa (bieg przez płotki). 

CAS poinformował, że zdyskwalifikowani Rosjanie mają 21 dni na odwołanie się od decyzji.

Więcej o: