Ikona Sportu 2018 - Anita Włodarczyk

Zdobyła czwarte mistrzostwo Europy z rzędu. Triumfowała w cyklu imprez w rzucie młotem IAAF Challenge, a do tego po raz dziewiąty zajęła pierwsze miejsce w rankingu "Złote Kolce". To był rok Anity Włodarczyk, która zajęła 11. miejsce w plebiscycie Ikony Sportu 2018.
Zobacz wideo

Czytelnicy Sport.pl wybrali Ikonę Sportu 2018. W głosowaniu zakończonym 7 stycznia o godz. 12:00 oddano 159 675 głosów. W ubiegłym roku zwycięzcą został Robert Kubica, który wyprzedził Roberta Lewandowskiego i Łukasza Kubota. W plebiscycie oddaliście wówczas 72 tysiące głosów. 

Sezon zaczęła od dziewiątego miejsca w Halle, co przerwało jej zwycięską serię 42 konkursów z rzędu. Nie kryła rozczarowania.  - Takiego rozpoczęcia sezonu jeszcze nie było.  Wyjeżdżam zła, ale jak się źle zaczyna, to się super kończy. Nie denerwujcie się. Będzie dobrze – uspokoiła kibiców.

Miała rację. W 2018 roku wygrała czwarte mistrzostwo Europy z rzędu.  Triumfowała w cyklu imprez w rzucie młotem IAAF Challenge, a do tego po raz dziewiąty zajęła pierwsze miejsce w rankingu "Złote Kolce". Konkurentki zostawiła daleko w tyle.

Anita Włodarczyk to m.in. złota medalistka z igrzysk w Londynie (2012) i Rio de Janeiro (2016). Ponadto trzykrotna mistrzyni świata i czterokrotna mistrzyni Europy w rzucie młotem. 

Ikona Sportu 2018 czytelników Sport.pl to:
Adam Bielecki i Denis Urubko
9%
Bartosz Kurek
25%
Michał Kubiak
5%
Vital Heynen
3%
Kamil Stoch
17%
Stefan Horngacher
3%
Robert Lewandowski
4%
Robert Kubica
13%
Andrzej Bargiel
3%
Justyna Święty-Ersetic
5%
Michał Haratyk
0%
Adam Kszczot
2%
Wojciech Nowicki
0%
Anita Włodarczyk
3%
A. Kobus-Zawojska, M. Springwald, M. Wieliczko i K. Zillmann
0%
Reprezentacja Polski w amp futbolu
8%
Więcej o: