Heroizm japońskiej biegaczki. Złamała nogę, dotarła do mety na czworaka

Japońska biegaczka popisała się niesamowitym heroizmem w czasie maratońskiego biegu sztafet. Złamała nogę, a do mety dotarła na czworaka. Płaczu nie mogła powstrzymać jej partnerka z drużyny.

Furorę w internecie robi wideo z maratońskiego biegu sztafet, który rozegrano na japońskiej wyspie Kiusiu. W składzie drużyn wchodziło sześć zawodniczek, które zmieniały się co kilka kilometrów. Niestety w pewnym momencie biegaczka Rei lida potknęła się o nogi innej uczestniczki i upadła, łamiąc przy tym nogę.

Japonka poszła dalej na czworaka

Japonka popisała się jednak ogromnym heroizmem, bo nie zeszła z trasy, lecz dalszy odcinek (około 300 metrów) pokonała na czworaka! Popis Rei lidy rejestrowały kamery, a jej partnerka ze sztafety Mari Imada tylko ocierała łzy, patrząc, jak Rei walczy o dotarcie do miejsca zmian.

 

Po dotarciu na metę widać było również mocno zakrwawione kolana Japonki, która szła po twardej, asfaltowej drodze. 

Cała sytuacja miała miejsce ponad dwa tygodnie temu, ale dopiero teraz wideo stało się prawdziwym viralem w Internecie i widziały go już miliony widzów.

Jak się okazało, gdy kierownik drużyny dowiedział się o kontuzji biegaczki, postanowił wycofać drużynę z biegu. Informacja nie dotarła jednak do biegaczki i ta walczyła o dotarcie na metę, by przekazać "pałeczkę". Drużyna ostatecznie drużyna ukończyła bieg.