Anita Włodarczyk nominowana do tytułu lekkoatletki roku

Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych (IAAF) podało listę dziesięciu zawodniczek nominowanych do tytułu najlepszej w sezonie. Anita Włodarczyk znalazła się w tym gronie piąty raz z rzędu.

W sierpniu Polka zgarnęła tytuł mistrzyni Europy. W Berlinie uzyskała wynik 78,94 m, bijąc przy okazji rekord mistrzostw Starego Kontynentu. W tym roku Włodarczyk zwyciężyła także w cyklu IAAF Hammer Throw Challenge, będącym odpowiednikiem Diamentowej Ligi dla młociarek i młociarzy. Do kompletu dołożyła też najlepszy w tym sezonie wynik na świecie – 79,59 m.

Nasza mistrzyni znajduje się wśród dziesięciu nominowanych przez IAAF zawodniczek nieprzerwanie od 2014 roku. Najwyżej w tym plebiscycie była w 2015 roku, gdy uplasowała się w gronie trzech wyróżnionych lekkoatletek.

Kevin Mayer pobił rekord świata w dziesięcioboju

W głosowaniu wezmą udział członkowie Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych oraz kibice. Ci drudzy mogą oddawać głosy w oryginalny sposób – udostępniając specjalne grafiki opublikowane przez federację na jej kanałach społecznościowych na Facebooku, Twitterze i Instagramie. 

12 listopada poznamy finałową „piątkę”, a 4 grudnia odbędzie się ceremonia wręczenia nagród dla najlepszych lekkoatletek sezonu.

Pozostałe nominowane zawodniczki:
– Dina Asher Smith (Wielka Brytania, sprinty)
– Beatrice Chepkoech (Kenia, 3000 metrów z przeszkodami)
– Sifan Hassan (Holandia, biegi średnie i długie)
– Catherine Ibarguen (Kolumbia, trójskok)
– Maria Lasickiene (Rosja, skok wzwyż)
– Shaunae Miller-Uibo (Bahamy, sprinty)
– Sandra Perković (Chorwacja, rzut dyskiem)
– Caster Semenya (RPA, biegi średnie)
– Nafissatou Thiam (Belgia, wielobój)

"Ściągnął Kanadzie gacie na oczach całego świata". Ben Johnson ośmieszył wszystkich dopingowych świętoszków z Zachodu

Maraton w Berlinie. Eliud Kpchoge z rekordem świata

Więcej o: