Diamentowa Liga. Conseslus Kipruto wygrał bieg na 3000 m z przeszkodami, choć nie miał jednego buta [WIDEO]

W czwartkowym finale Diamentowej Ligi w Zurychu doszło do bardzo nietypowej sytuacji. Kenijski biegacz wygrał bieg na 3000 metrów z przeszkodami, chociaż w trakcie biegu zgubił but!

Co to był za finał! Conseslus Kipruto już na początku biegu zgubił but, ale uznał, że nie wycofa się i będzie walczył do końca. Wydawało się, że 24-latek nie ma żadnych szans na zwycięstwo, bo przez moment spadł na czwartą lokatę. Ostatecznie zaliczył kapitalny finisz i minimalnie wyprzedził na mecie zawodnika z Maroko Soufiane El Bakkalieego.

Finał Diamentowej Ligi w Zurychu – bieg na 3000 metrów z przeszkodami:
1. Conseslus Kipruto (Kenia) – 8:10.15
2. Soufiane El Bakkali (Maroko) – 8:10.19
3. Evan Jager (Stany Zjednocozne) – 8:13.22

Kipruto w 2017 roku został w Londynie mistrzem świata, a dwanaście miesięcy wcześniej wygrał złoto olimpijskie w Rio de Janeiro. W przeszłości wielokrotnie zdobywał medale na imprezach dla juniorów.

A jak spisali się Polacy?

Nasz kulomiot Michał Haratyk zajął dopiero siódmą lokatę w finale Diamentowej Ligi. Pozostali Polacy również spisali się poniżej oczekiwań. Paulina Guba w tej samej konkurencji była piąta, a oszczepniczka Marcelina Witek "spaliła" wszystkie próby.