Lekkoatletyka. Guba i Ennaoui z dobrymi występami w Birmingham. Siedmioro Polaków w finale Diamentowej Ligi

Polscy lekkoatleci zaliczyli dobre występy podczas mityngu Diamentowej Ligi w Birmingham. Awans do wielkiego finału cyklu przypieczętowali nasi medaliści z niedawnych mistrzostw Europy: Paulina Guba, Sofia Ennaoui i Adam Kszczot. Ogółem wystąpi w nim siedmioro Biało-czerwonych.

Paulina Guba zaliczyła w Birmingham kolejny znakomity występ. Mistrzyni Europy w pchnięciu kulą uzyskała w czwartej próbie wynik 17,92 metra. Polka zajęła ostatecznie drugie miejsce, tuż za Niemką Christiną Schwanitz, ale i tak może być bardzo zadowolona. Udało jej się bowiem awansować do wielkiego finału Diamentowej Ligi.

Tym samym może się pochwalić Sofia Ennaoui. Nasza zawodniczka uzyskała w biegu na 1500 metrów najlepszy rezultat w tym sezonie - 4:02.06, co pozwoliło jej zająć trzecie miejsce. Przed nią uplasowały się tylko Holenderka Siffan Hassan i Etiopka Gudaf Tsegay.

MARK KERTON/AP

Nieco gorzej poszło polskim 800-metrowcom. Marcin Lewandowski i Adam Kszczot ukończyli odpowiednio na 5. i 6. miejscu. Podium wypełnili Kenijczycy - Emmanuel Korir, Jonathan Kitlit i Elijah Manangoi. Kszczot w przeciwieństwie do Lewandowskiego zdołał się zakwalifikować do finału Diamentowej Ligi.

Damian Czykier popełnił falstart i został zdyskwalifikowany z biegu na 110 metrów przez płotki. W biegu na 3000 metrów do mety nie dobiegła zaś Renata Pliś. Marcin Krukowski (rzut oszczepem - 83,96 m) i Tomasz Jaszczuk (skok w dal - 7,84 m) zajęli piąte miejsca w swoich konkurencjach.

W wielkim finale Diamentowej Ligi zobaczymy siedmioro reprezentantów Polski. Oprócz Kszczota, Guby i Ennaoui będą to Michał Haratyk (pchnięcie kulą), Marcelina Witek (rzut oszczepem), Piotr Lisek i Paweł Wojciechowski (obaj skok o tyczce).