Anita Włodarczyk złotą medalistką igrzysk w Londynie. Jest oficjalne potwierdzenie

Anita Włodarczyk jest już podwójną mistrzynią olimpijską. Polka otrzyma złoty medal za igrzyska w Londynie w 2012 roku. To efekt dyskwalifikacji Tatiany Łysenko, która stosowała doping. MKOl potwierdził tę informację.

Mistrzostwo Europy w Berlinie, a teraz i potwierdzenie złotego medalu z igrzysk olimpijskich w Londynie. Anita Włodarczyk ma za sobą świetny tydzień. We wtorek dostała oficjalną informację, że jest podwójną mistrzynią olimpijską.

- Chciałbym podzielić się z wami piękną informacją, którą otrzymałam kilka godzin temu od Polskiego Komitetu Olimpijskiego, który otrzymał oficjalne informacje z Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego dotyczącą przyznania mojej osobie złotego medalu igrzysk olimpijskich z Londynu z 2012 roku. Jest to dla mnie piękny dzień. Tak jak miałam piękną, złotą niedzielę w Berlinie, tak dzisiaj, we wtorek 14 sierpnia, dotarła do mnie super wiadomość. Jestem naprawdę bardzo szczęśliwa, czekam teraz na to, aż medal trafi w moje ręce - powiedziała Włodarczyk podczas specjalnego nagrania na Twitterze.

Złoto dla Włodarczyk to efekt śledztwa przeciwko Tatianie Łysenko, która stosowała doping i jej wynik został wykreślony ze zmagań olimpijskich.

Więcej o:
Copyright © Agora SA