ME Lekkoatletyka 2018. Złota Anita Włodarczyk, brązowy medal dla Joanny Fiodorow

Konkurs rzutu młotem na lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Berlinie został zdominowany przez Polki. Złoty medal zdobyła bezkonkurencyjna Anita Włodarczyk, natomiast Joanna Fiodorow uplasowała się na najniższym stopniu podium.

Dla Włodarczyk to czwarty złoty medal z rzędu wywalczony na mistrzostwach Starego Kontynentu. Wcześniej nasza dominatorka triumfowała na turniejach w Helsinkach, Zurychu i Amsterdamie.

ME Lekkoatletyka 2018 - klasyfikacja medalowa. Polska utrzymuje 1. miejsce

W niedzielnym finale Włodarczyk nie miała sobie równych. Wygrała dzięki rzutowi na odległość 78,94 m, co jest nowym rekordem mistrzostw Europy. To wynik o ponad cztery metry lepszy od srebrnej medalistki Francuzki Aleksandry Tavernier (74,78 m) i trzeciej w finale Fiodorow (74 m). Tuż za podium uplasowała się trzecia z Polek Malwina Kopron, która uzyskała odległość 72,20 m.

ME Lekkoatletyka 2018 - maraton. Przedwczesna radość Polaków. Byli przekonani, że są na podium

Polska ma na koncie w Berlinie już dwanaście medali, z czego siedem złotych, cztery srebrne i jeden brązowy. Na najwyższym stopniu podium stawali do tej pory oprócz Włodarczyk Adam Kszczot (bieg na 800 m), Justyna Święty-Ersetić (bieg na 400 m), Sofia Ennaoui (bieg na 1500 m), sztafeta pań 4x400 metrów, Michał Haratyk (pchnięcie kulą), Wojciech Nowicki (rzut młotem) oraz Paulina Guba (pchnięcie kulą).

Srebrne medale natomiast wywalczyli Paweł Fajdek (rzut młotem), Konrad Bukowiecki (pchnięcie kulą), Marcin Lewandowski (bieg na 1500 m) i Sofia Ennaoui (bieg na 1500 m). Jedyny brązowy przypadł Joannie Fiodorow.