ME Lekkoatletyka 2018. Sofia Ennaoui wicemistrzynią Europy na 1500 metrów!

Sofia Ennaoui zajęła 2. miejsce w finałowym biegu na 1500 metrów na lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Berlinie.

Polka na metę przybiegła z czasem 4:03.08. Ennaoui długo utrzymywała się za dwójką Brytyjek Laurami Muir i Weightman, ale na ostatnich dwustu metrach mocno przyspieszyła i zostawiła Weightman, który zakończyła start na 3. lokacie, daleko w tyle. Do Muir (czas 4:02.32) nieco zabrakło, ale srebro wywalczone w niedzielę jest i tak największym sukcesem w karierze 22-letniej Polki (do tej pory takowym był brązowy medal wywalczony podczas zeszłorocznych HME w Belgradzie).

- Czułam, że może i dałabym radę na złoto, ale czekałam dłużej z atakiem, chcąc być pewną medalu. Cieszę się bardzo, to mój największy sukces w seniorskim bieganiu - komentowała na gorąco Ennaoui w rozmowie z TVP po zakończonym biegu.

ME Lekkoatletyka 2018 - maraton. Przedwczesna radość Polaków. Byli przekonani, że są na podium

Ostatnie, dwunaste miejsce w finale zajęła druga z Polek Angelika Cichocka, która wciąż dochodzi do formy po kontuzji kolana.

To dziesiąty medal Polaków na mistrzostwach Europy w Berlinie (cztery srebrne i sześć złotych). Na najwyższym stopniu podium stawali do tej pory Adam Kszczot (bieg na 800 m), Justyna Święty-Ersetić (bieg na 400 m), sztafeta pań 4x400 metrów, Michał Haratyk (pchnięcie kulą), Wojciech Nowicki (rzut młotem) oraz Paulina Guba (pchnięcie kulą). Srebrne medale oprócz Ennaoui wywalczyli Paweł Fajdek (rzut młotem), Konrad Bukowiecki (pchnięcie kulą) i Marcin Lewandowski (bieg na 1500 m).

ME Lekkoatletyka 2018 - klasyfikacja medalowa. Polska utrzymuje 1. miejsce

Więcej o:
Copyright © Agora SA