ME Lekkoatletyka 2018 - klasyfikacja medalowa. Polska ostatecznie na 2. miejscu, spadek w ostatniej konkurencji

Lekkoatletyczna reprezentacja Polski zajęła ostatecznie 2. miejsce w klasyfikacji medalowej mistrzostw Europy w Berlinie. Biało-czerwoni 1. lokatę stracili w ostatniej konkurencji.

Polacy od sobotniej sesji wieczornej byli liderami klasyfikacji medalowej, a pozycję tę stracili dopiero po ostatniej niedzielnej konkurencji, jaką był finał męskiej sztafety 4x100 metrów wygrany przez Brytyjczyków.

Polska zdobyła łącznie dwanaście medali, z czego siedem złotych, cztery srebrne i jeden brązowy. Na najwyższym stopniu podium stawali do tej pory Anita Włodarczyk (rzut młotem), Adam Kszczot (bieg na 800 m), Justyna Święty-Ersetić (bieg na 400 m), Sofia Ennaoui (bieg na 1500 m), sztafeta pań 4x400 metrów, Michał Haratyk (pchnięcie kulą), Wojciech Nowicki (rzut młotem) oraz Paulina Guba (pchnięcie kulą).

Srebro natomiast wywalczyli Paweł Fajdek (rzut młotem), Konrad Bukowiecki (pchnięcie kulą), Marcin Lewandowski (bieg na 1500 m) i Sofia Ennaoui (bieg na 1500 m). Brąz przypadł Joannie Fiodorow (rzut młotem).

Klasyfikacja medalowa:

Klasyfikacja medalowa lekkoatletycznych ME w BerlinieKlasyfikacja medalowa lekkoatletycznych ME w Berlinie Sport.pl

Pełną klasyfikację zobaczyć można TUTAJ.