Lekkoatletyczne mistrzostwa Europy 2018. Robert Sobera, mistrz Europy w skoku o tyczce, odpadł w kwalifikacjach

Robert Sobera nie obroni wywalczonego przed dwoma laty mistrzostwa Europy w skoku o tyczce. Na ME w Berlinie Polak odpadł już w kwalifikacjach. Do finału awansowali natomiast Piotr Lisek i Paweł Wojciechowski.

Sobera w swojej pierwszej próbie w eliminacjach pokonał wysokość 5,36 m. Później miał już jednak ogromne problemy, i aż trzykrotnie strącił poprzeczkę zawieszoną na wysokości 5,51 m, przez co nie zakwalifikował się do finału. Przypomnijmy, że Sobera w Berlinie miał bronić wywalczonego przed dwoma laty złotego medalu mistrzostw Europy.

Podium w skoku o tyczce mężczyzn: brązowy medalista Jan Kudlicka (Czechy), złoty Robert Sobera i srebrny Robert Renner (Słowenia)Podium w skoku o tyczce mężczyzn: brązowy medalista Jan Kudlicka (Czechy), złoty Robert Sobera i srebrny Robert Renner (Słowenia) MATTHIAS SCHRADER/AP

Lisek i Wojciechowski w finale

W finale Sobery nie zobaczymy, ale na medale wciąż będziemy mieli szanse. W decydującym etapie rywalizacji w skoku o tyczce wezmą bowiem udział dwaj inni reprezentaci Polski: Piotr Lisek i Paweł Wojciechowski. W kwalifikacjach obydwaj pewnie pokonali wysokość 5,61 m.

***

>> Terminarz ME w Berlinie

>> Kadra Polski na ME w Berlinie