ME Lekkoatletyka 2018. Ewa Swoboda zakończy karierę w tym roku?

Ewa Swoboda tuż przed mistrzostwami Europy w Berlinie prezentowała naprawdę świetną formę. Niestety sport jest jaki jest i biegaczka ostatecznie nie awansowała do finału na 100 m. W jednym z wywiadów powiedziała, że myśli o zakończeniu kariery, a w sieci podzieliła się kolejną refleksją na ten temat.

Martyna Kotwiła: Chcę pokazać, że biała skóra nie przeszkadza w szybkim bieganiu

Mistrzostwa Europy Lekkoatletyka 2018. Ewa Swoboda nie awansowała do finału 

ME Lekkoatletyka 2018. Ewa Swoboda nie awansowała do finału. "Było za ciepło"

Ewa Swoboda podczas mistrzostw Europy w Berlinie nie awansowała do ścisłego finału. W biegu półfinałowym sprinterka miała czas 11,30 i uplasowała się z nim na piątym miejscu. Biegaczka poprawiła swój czas z biegu eliminacyjnego jedynie o 0,03 s, a nie 0,10-0,15, jak zapowiadała.

Jest troszeczkę za ciepło. To nie jest pogoda dla mnie. Liczyłyśmy z trenerką na coś więcej, ale trudno. Jestem młoda. Mam dużo czasu. Chciałam pobiec szybciej, ale jestem zadowolona, nie wiem jak moja trenerka. Fajnie było, ale się skończyło - tłumaczyła Swoboda w wywiadzie dla TVP Sport.

ME Lekkoatletyka 2018. Burza pokonała Berlin. Organizatorzy odwołali dekoracje

Ewa Swoboda zakończy karierę? 

Sprinterka w ostatnim czasie biegała naprawdę dobrze. Podczas mistrzostw Polski Ewa Swoboda wyrównała swój rekord życiowy 11,12 i tym samym została mistrzynią Polski. Nic więc nie wskazywało na to, że ta młoda biegaczka mogłaby zakończyć swoją karierę. 

W tym roku po pucharze świata w Londynie Ewa Swoboda w wywiadzie dla TVP Sport rozpłakała się i powiedziała:

Mam dosyć, nie mam już siły

ME Lekkoatletyka 2018. Iga Baumgart-Witan i Justyna Święty-Ersetic w finale biegu na 400 m. Dobek, Krukowski, Kołeczek i Zalewski bez medalu

Potem temat zakończenia jej kariery na chwilę ucichł, ale Ewa Swoboda znowu go poruszyła w poście na Instagramie. Choć ostatecznie nie zapowiedziała końca swojej kariery, to jej słowa mogą dać do myślenia.

"Słyszeliście? Czytaliście? Szkoda, że jedni mają zastój 5 lat, czy więcej ja po prostu odpuszczam i zajmuję się swoim życiem, też wam to polecam!:) Jeszcze tylko dwa starty i nie musicie mnie już więcej oglądać! Buziaki <3 - napisała.

Jej komentarz pojawił się w związku z artykułem, który został zamieszczony na Facebooku. 

Ewa Swoboda zakończy karierę?Ewa Swoboda zakończy karierę? www.instagram.com/litttlerunner

Czy jedna z najbardziej uzdolnionych polskich sprinterek rzeczywiście pożegna się z bieganiem? Czas pokaże. 

ME Lekkoatletyka 2018. Patryk Dobek: Dałem z siebie wszystko dla Polski. Warholm? Norwegowie przeważnie są chorzy na astmę

Ewa Swoboda pobiegnie w sztafecie 4x100 m

Choć zawody indywidualne dla Ewy Swobody już się zakończyły to w niedziele wystartuje ona jeszcze w sztafecie 4x100 m. Początek kwalifikacji 12.08.2018 r. godz.19:30. Transmisja w TVP Sport i na stronie www.tvp.sport.pl 

ME Lekkoatletyka 2018. Terminarz Mistrzostw Europy w Berlinie

Klasyfikacja medalowa na mistrzostwach Europy w Berlinie

ME Lekkoatletyka 2018. Najliczniejsza ekipa Biało-Czerwonych w historii