Lekkoatletyczne mistrzostwa Europy 2018. Włodarczyk, Lewandowski, Kszczot, Lisek i sztafety. W piątek kolejne starty i medalowe szanse Polaków [ROZKŁAD]

Po czterech dniach rywalizacji reprezentacja Polski ma pięć medali (3 złote, 2 srebrne) i prowadzi w klasyfikacji medalowej lekkoatletycznych ME w Berlinie. Świetnie spisali się m.in. Wojciech Nowicki, Michał Haratyk i Paulina Guba. W piątek czekają nas kolejne starty Polaków z medalowymi szansami. Wystąpią m.in. Anita Włodarczyk, Adam Kszczot, Marcin Lewandowski, Piotr Lisek i sztafety. Oto rozkład na cały dzień!

We wtorek na lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Berlinie prawdziwą dominację pokazali nasi młociarze i kulomioci. Najpierw złoty medal wywalczył Wojciech Nowicki, a srebrny Paweł Fajdek (młot), a następnie dwa pierwsze miejsca zajęli Michał Haratyk i Konrad Bukowiecki (kula).

W środę mistrzynią Europy została z kolei Paulina Guba, dzięki czemu reprezentacja Polski po dwóch dniach rywalizacji prowadziła w klasyfikacji medalowej. Wciąż utrzymaliśmy tę pozycję, nawet mimo faktu, że w czwartek Biało-czerwoni nie wywalczyli żadnego krążka. W piątek może być inaczej.

>>> Klasyfikacja medalowa. Polska wciąż na prowadzeniu!

Sesja poranna

Polscy kibice już od początku zmagań na Stadionie Olimpijskim w Berlinie będą mieć co oglądać. Rozpoczną się bowiem kwalifikacje rzutu młotem kobiet, w którym wystąpią trzy nasze zawodniczki – Joanna Fiodorow (godz. 10), Malwina Kopron i Anita Włodarczyk (godz. 11:30).

Szczególnie z występem tej ostatniej wiążemy wielkie nadzieje. Włodarczyk jest wielką faworytką do złota i powtórzenia sukcesu sprzed dwóch lat. Jej zwycięstwo według ekspertów to formalność. Częściej pada pytanie, czy trzykrotna mistrzyni świata i dwukrotna olimpijska po raz kolejny pobije swój rekord globu.

>>> Burza pokonała Berlin. Organizatorzy odwołali dekoracje

Anita WłodarczykAnita Włodarczyk ALASTAIR GRANT/AP

O godzinie 10:30 rozpoczną się kwalifikacje skoku o tyczce mężczyzn, które również będą bardzo interesujące dla polskich widzów. Do rywalizacji przystąpi trójka naszych zawodników – Robert Sobera, Paweł Wojciechowski i Piotr Lisek, który uchodzi za jednego z faworytów konkursu. Polak kilka dni temu osiągnął rezultat 5.94 m, co mogłoby mu dać w Berlinie złoty medal. Na to liczymy.

>>> Piotr Lisek: Szlifowałem technikę, a 5,94 po prostu pykło

Następnie na bieżnię wyjdą kobiety. O 11:25 Anna Kiełbasińska i Martyna Kotwiła wystartują w eliminacjach biegu na 200 m, Sofia Ennaui i Angelika Cichocka w biegu na 1500 m, a Alicja Konieczek, Matylda Kowal i Katarzyna Kowalska powalczą o awans do finału biegu na 3000 m z przeszkodami.

O godzinie 12:40 Karol Hoffmann wystąpi w eliminacjach trójskoku, a po 13 odbędą się kwalifikacje sztafet 4x400 m. Wśród mężczyzn reprezentować nas będą m.in. Karol Zalewski, Łukasz Krawczuk i Rafał Omelko, a wśród kobiet – Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik i Justyna Święty-Ersetic.

Od lewej: Iga Baumgart, Małgorzata Hołub i Justyna ŚwiętyOd lewej: Iga Baumgart, Małgorzata Hołub i Justyna Święty KUBA ATYS

Sesja wieczorna

Sesja wieczorna rozpocznie się męskimi półfinałami biegu na 110 m przez płotki. Pobiegnie w nich Artur Noga, który postara się sprawić miłą niespodziankę i awansować do finału. Rozpocznie się także finał skoku wzwyż kobiet bez naszych zawodniczek. Adam Kszczot, Michał Rozmys i Mateusz Borkowski powalczą z kolei o finał biegu na 800 m.

>>> Patryk Dobek: Dałem z siebie wszystko dla Polski. Warholm? Norwegowie przeważnie są chorzy na astmę

W półfinałach biegu na 200 m mogą wystartować Anna Kiełbasińska i Martyna Kotwiła, o ile przejdą poranne eliminacje. W finale oszczepniczek i biegu na 400 m przez płotki nie powalczy żadna Polka, ale Karol Zalewski postara się o życiowy rezultat w finale biegu na 400 m.

Anna Sabat wystąpi w finale biegu na 800 m kobiet . Następnie odbędzie się finał biegu na 110 m przez płotki (może z Arturem Nogą) a piątek zakończy się finałem biegu na 1500 m mężczyzn, gdzie jednym z faworytów do medalu będzie Marcin Lewandowski.

Od lewej: Iga Baumgart, Małgorzata Hołub i Justyna ŚwiętyDAVID J. PHILLIP/AP

>>> Iga Baumgart-Witan i Justyna Święty-Ersetic w finale biegu na 400 m. Dobek, Krukowski, Kołeczek i Zalewski bez medalu [PODSUMOWANIE]

Rozkład ME Lekkoatletyka, 10 sierpnia, piątek:

10:00 - rzut młotem, kwalifikacje A, kobiety - (Joanna Fiodorow)

10:30 - skok o tyczce, kwalifikacje, mężczyźni - (Piotr Lisek, Robert Sobera, Paweł Wojciechowski)

10:50 - siedmiobój (skok w dal), kobiety

11:25 - 200 m, kwalifikacje, kobiety - (Anna Kiełbasińska, Martyna Kotwiła)

11:30 - rzut młotem, kwalifikacje B, kobiety - (Malwina Kopron, Anita Włodarczyk)

12:00 - 1500 m, kwalifikacje, kobiety - (Sofia Ennaoui, Angelika CIchocka)

12:25 - 3000 m z przeszkodami, kwalifikacje, kobiety - (Alicja Konieczek, Matylda Kowal, Katarzyna Kowalska)

12:40 - trójskok, kwalifikacje, mężczyźni - (Karol Hoffmann)

12:50 - siedmiobój (rzut oszczepem A), kobiety

13:05 - 4x400 m, kwalifikacje, mężczyźni - (reprezentacja Polski)

13:40 - 4x400 m, kwalifikacje, kobiety - (reprezentacja Polski)

14:05 - siedmiobój (rzut oszczepem B), kobiety

19:10 - 110 m ppł, półfinały, mężczyźni - (Damian Czykier, Artur Noga)

19:22 - skok wzwyż, finał, kobiety

19:32 - 800 m, półfinały, mężczyźni - (Mateusz Borkowski, Adam Kszczot, Michał Rozmys)

19:48 - 200 m, półfinały, kobiety - (ew. Anna Kiełbasińska, Martyna Kotwiła)

20:07 - trójskok, finał, kobiety

20:20 - siedmiobój (800 m), kobiety

20:25 - rzut oszczepem, finał, kobety

20:50 - 400 m ppł, finał, kobiety 

21:05 - 400 m, finał, mężczyźni - (Karol Zalewski)

21:20 - 800 m, finał, kobiety - (Anna Sabat)

21:35 - 110 m pł, finał, mężczyźni - (ew. Damian Czykier, Artur Noga)

21:50 - 1500 m, finał mężczyźni - (Marcin Lewandowski)

***

>>> ME Lekkoatletyka 2018. Najliczniejsza ekipa Biało-Czerwonych w historii

>>> ME Lekkoatletyka 2018. Terminarz Mistrzostw Europy w Berlinie

Więcej o: