Mistrzostwa Europy Lekkoatletyka 2018. Paulina Guba sensacyjnym mistrzem! Rozkład na czwartek - kiedy startują Polacy? [ROZKŁAD]

Lekkoatletyczne mistrzostwa Europy w Berlinie układają się dla reprezentacji Polski perfekcyjnie. W środę kolejny złoty medal dla biało-czerwonych zdobyła w pchnięciu kulą Paulina Guba. Czy w czwartek powiększy się dorobek medalowy Polski? Sprawdź, kiedy i w jakich konkurencjach startują tego dnia nasi lekkoatleci.

PODSUMOWANIE ŚRODY NA ME W BERLINIE

Środa minęła polskim kibicom śledzącym zmagania w Berlinie pod znakiem ogromnego sukcesu Pauliny Guby, która sensacyjnie sięgnęła po złoto w konkursie pchnięcia kulą. Polka zwyciężyła w Berlinie z wynikiem 19.33. Tuż za podium, na czwartej lokacie uplasowała się Klaudia Kardasz, która ukończyła rywalizację z wynikiem 18.48.

Bliski powiększenia dorobku medalowego biało-czerwonych był także Tomasz Jaszczuk. W skoku w dal zajął czwarte miejsce, a do medalu zabrakło mu zaledwie pięć centymetrów.

Reprezentacja Polski zdobyła już na niemieckiej imprezie pięć krążków. Trzy złote i dwa srebrne. Złoto zdobyli: Wojciech Nowicki, Michał Haratyk i Paulina Guba, a srebro: Paweł Fajdek i Konrad Bukowiecki.

ROZKŁAD NA CZWARTEK 9 SIERPNIA

A co czeka nas w czwartek? Trzeci dzień lekkoatletycznych mistrzostw Europy rozpocznie się o godz. 9.30 kwalifikacjami w rzucie dyskiem, w których w grupie B (start o godz. 11) reprezentować Polskę będzie Daria Zabawska. Młodzieżowa wicemistrzyni Europy z zeszłego roku w Bydgoszczy o medal walczyć raczej nie będzie. Liczymy na to, że 23-letnia Polka zbierze doświadczenie i pokaże, że w przyszłości będzie się trzeba z nią liczyć podczas startów na najważniejszych imprezach seniorskich.

Tuż przed Zabawską, o godz. 10.55, wystartuje inny z Polaków. W drugim biegu kwalifikacyjnym przez płotki na dystansie 110 metrów rywalizować będzie Artur Noga. Liczymy na awans do półfinału, każdy wynik ponad to uznamy za sukces.

ME Lekkoatletyka 2018. Paulina Guba mistrzynią Europy! Piękny konkurs w Berlinie

O 11.30 pobiegnie trzech reprezentantów naszego kraju: Michał Rozmys, Mateusz Borkowski i Adam Kszczot. Całą trójkę stać na awans do półfinału, ale pewniakiem zdaje się być jedynie Kszczot, który jest jedną z naszych medalowych nadziei w Berlinie. Kwalifikacyjny bieg na 800 metrów będzie ostatnim z udziałem biało-czerwonych w sesji porannej.

Dobek największą medalową nadzieją

Wieczorne zmagania pod kątem startów Polaków zaczną się od godz. 19.25. Klaudia Siciarz i Karolina Kołeczek powalczą o finał biegu przez płotki na dystansie 100 metrów. Awans którejkolwiek byłby jednak ogromnym zaskoczeniem.

Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce Berlin 2018. Klasyfikacja medalowa

Na 19.30 zaplanowano kwalifikacje w skoku wzwyż. Halowy mistrz Europy z Belgradu Sylwester Bednarek będzie wspierany przez 20-letniego Macieja Grynienko, który był najlepszy podczas niedawnych mistrzostw Polski w Lublinie. Nie ma co ukrywać, że w tej konkurencji liczymy na medal, zwłaszcza w przypadku Bednarka. Kwalifikacje powinny być dla naszych reprezentantów formalnością.

Jeszcze przed godz. 20 odbędzie się ważny półfinałowy bieg na 400 metrów z udziałem aż trzech Polek: Igi Baumgart-Witan, Małgorzaty Hołub-Kowalik oraz Justyny Święty-Ersetic. Ta ostatnia nie ukrywa, że jej celem jest znalezienie się na podium, ale dodaje, że jej koleżanki z kadry również są w wyśmienitej formie. - Chcę powalczyć o medal indywidualnie, a w sztafecie, nie ukrywajmy, mamy duże szanse na medal, bo wszystkie czterystumetrówki są w znakomitej dyspozycji - powiedziała w rozmowie z serwisem Sport.pl Święty-Ersetic.

O godz. 20.15 istnieje szansa, że będziemy się cieszyć z kolejnego medalu Polaków na turnieju w Berlinie. W finałowym biegu na 400 metrów przez płotki ze sporymi szansami na walkę o miejsce w pierwszej trójce startować będzie Patryk Dobek. 24-latek w półfinale pobiegł wolniej tylko od mistrza świata Norwega Karstena Warholma, zatem nic dziwnego, że oczekiwania wobec Dobka są duże.

Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce Berlin 2018. Marcin Lewandowski: 1500 m to moja przyszłość. Adam Kszczot i ja możemy wziąć złota na dwóch dystansach

Mrzygłód melodią przyszłości

W zaplanowanym na godz. 20.22 finale rzutu oszczepem, w którym zobaczymy dwóch Polaków (Mrzygłód i Krukowski), faworytami będą Thomas Rohler, Johannes Vetter i Andres Hoffmann. 20-letni Cyprian Mrzygłód rozwija się w błyskawicznym tempie, ale na walkę o medale w Berlinie jest jeszcze dla niego zbyt wcześnie. Marcin Krukowski również nie będzie się raczej liczyć w starciu z wymienioną wcześniej trójką, jednak obu Polaków stać z pewnością na solidny występ w finale.

Na koniec dnia Krystian Zalewski wystartuje w finale biegu przez przeszkody na dystansie 3000 metrów. Tutaj, podobnie jak w przypadku rzutu oszczepem, medal jest poza zasięgiem Polaka.

Dzień trzeci, czwartek, 9 sierpnia - kiedy startują Polacy?

Sesja poranna:

9:30 - rzut dyskiem, kwalifikacje A, kobiety

10:00 - siedmiobój (100 m pł), kobiety

10:30 - skok w dal, kwalifikacje, kobiety

10:55 - 110 m przez płotki, kwalifikacje, mężczyźni (Artur Noga - 2. bieg)

11:00 - rzut dyskiem, kwalifikacje B, kobiety (Daria Zabawska - grupa B)

11:05 - siedmiobój (skok wzwyż), kobiety

11:30 - 800 m, kwalifikacje, mężczyźni (Michał Rozmys - 1. bieg, Mateusz Borkowski - 2. bieg, Adam Kszczot 4. bieg)

12:30 - rzut oszczepem, kwalifikacje A, kobiety

13:50 - rzut oszczepem, kwalifikacje B, kobiety

Sesja wieczorna:

19:15 - siedmiobój (pchnięcie kulą), kobiety

19:20 - skok o tyczce, finał, kobiety

19:25 - 100 m przez płotki, półfinały, kobiety (Klaudia Siciarz - 2. bieg, Karolina Kołeczek - 3. bieg)

19:30 - skok wzwyż, kwalifikacje, mężczyźni (Sylwester Bednarek - grupa A, Maciej Grynienko - grupa B)

19:50 - 400 m, półfinały, kobiety (Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik, Justyna Święty-Ersetic)

20:15 - 400 m przez płotki, finał, mężczyźni (Patryk Dobek)

20:22 - rzut oszczepem, finał, mężczyźni (Marcin Krukowski, Cyprian Mrzygłód)

20:30 - siedmiobój (200 m), kobiety

21:05 - 200 m, finał, mężczyźni

21:20 - 3000 m z przeszkodami, finał, mężczyźni (Krystian Zalewski)

21:50 - 100 m przez płotki, finał, kobiety (ew. Karolina Kołeczek, Klaudia Siciarz)

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.