ME Lekkoatletyka 2018. Anna Sabat odkryciem sezonu

Anna Sabat to niewątpliwie jedno z największych odkryć sezonu lekkoatletycznego. Po zwycięstwie na mistrzostwach Polski w Lublinie, przyszedł czas na debiut w lekkoatletycznych mistrzostwach Europy. Czy pokonana na mistrzostwach Polski, Angelika Cichocka ma się czego obawiać w Berlinie?

Mistrzostwa Europy Lekkoatletyka 2018. Piękne i utalentowane. Polki zachwycają w Berlinie

Martyna Kotwiła: Chcę pokazać, że biała skóra nie przeszkadza w szybkim bieganiu

94. PZLA Mistrzostwa Polski Lublin 2018 - Anna Sabat triumfuje na bieżni

20-22 lipca 2018 roku w Lublinie odbyły się Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce, podczas których Anna Sabat (2:06.14) zdobiła złoty medal w biegu na 800 m, pokonując faworytkę - Angelikę Cichocką (2:06.55).

94. PZLA Mistrzostwa Polski Seniorów przechodzą do historii - dla mnie bardzo miłe wspomnienia! W takich chwilach czuję, że ma to sens! Każdy medal cieszy ale ten będzie cieszył zawsze bo pierwszy i złoty z przepustką na ME w Berlinie! Powtarzałam i powtórzę jeszcze nie raz - "dobry Trener sprawi, że możesz wszystko!" - napisała na swoim Instagramie Anna Sabat.

Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce Berlin 2018

Terminarz Mistrzostw Europy w Berlinie

Zarówno Angelika Cichocka (2:01.01), jak i Anna Sabat (2:01.67) z czwartym czasem eliminacji w swojej serii awansowały do półfinału biegu na 800 m. Półfinały tego biegu zaplanowano na środę 8 sierpnia

24. Mistrzostwa Europy Berlin 2018! Mistrzostwa ruszyły pełną parą! zachęcam do kibicowania całej naszej reprezentacji!Awansowałam do półfinału na 800m, trzymajcie kciuki jutro za nas o 19.55 seria 1 @angelika.cichocka i ja w serii 2 o 20.03! - napisała na Instagramie szczęśliwa Polka.

Jak wyglądała droga Anny Sabat do lekkoatletycznych ME?

Jej przygoda z bieganiem zaczęła się w wieku 12 lat, jednak to Edward Sudoł trwale zaszczepił w niej miłość do tej dyscypliny. 

Gdyby nie on, pewnie dziś by mnie w sporcie nie było - przyznaje otwarcie Anna Sabat.

Niestety pojawiły się u niej problemy zdrowotne. Przez długi czas zmagała się z anemią, miała problemy z rozdrażnieniem i koncentracją. Wyniki badań nie były niepokojące, a wręcz mieściły się w normach. Jednak mieściły się w normach dla przeciętnego człowieka, a nie zawodowego sportowca, którym jest Ania.

Rok 2016 był dla biegaczki rokiem wielu zmian. Ze Stalowej Woli przeniosła się do Rzeszowa, Edwarda Sudoła na miejscu trenera zastąpił Piotr Kowal. Zmiany okazały się strzałem w dziesiątkę. Anna Sabat poprawiła rekord życiowy o pięć sekund (2:03.36), a także trafiła do kadry.

Oprócz kariery sportowej, polska lekkoatletka rozwija się także naukowo - ukończyła licencjat z fizjoterapii.

ME Lekkoatletyka 2018. Najliczniejsza ekipa Biało-Czerwonych w historii

Obecnie Anna Sabat jest na fali wznoszącej, a za sobą ma najlepsze miesiące w karierze. Złoty medal na mistrzostwach Polski w Lublinie (2:06.14), życiówka podczas Grand Prix Sopotu (2:01.28) oraz udział w mistrzostwach Europy w lekkoatletyce. 

Jak napisała Ania na swoim Instagramie:

Jak wiadomo - sukcesy cieszą najbardziej jak mamy je z kim dzielić i mamy wsparcie bliskich.

Oby powodów do radości oraz sukcesów miała jak najwięcej.

ME Lekkoatletyka 2018. Klasyfikacja medalowa ME. Polska liderem!