Mistrzostwa Europy Lekkoatletyka 2018. Piękne i utalentowane. Polki zachwycają w Berlinie

Od poniedziałku w Berlinie trwają mistrzostwa Europy w lekkoatletyce. Do tej pory najwięcej radości Polakom sprawiali panowie: Michał Haratyk i Wojciech Nowicki zdobyli złote medale, a Paweł Fajdek i Konrad Bukowiecki srebrne. To jednak nie koniec. Mistrzostwa Europy trwają w najlepsze.

Martyna Kotwiła: Chcę pokazać, że biała skóra nie przeszkadza w szybkim bieganiu

ME Lekkoatletyka 2018. Michał Haratyk i Wojciech Nowicki ze złotem

Wtorek nie mógł się lepiej zakończyć dla polskich lekkoatletów podczas mistrzostw Europy w Berlinie. Polacy po raz kolejny udowodnili, że są najlepsi w Europie, jak nie na świecie. Podczas wczorajszych zawodów złote medale wywalczyli Michał Haratyk (pchnięcie kulą) i Wojciech Nowicki (rzut młotem). To jednak nie koniec wczorajszych zdobyczy. W tych samych kategoriach na podium stanęło dwóch innych Polaków. Paweł Fajdek został wicemistrzem Europy w rzucie młotem, a Konrad Bukowiecki wicemistrzem Europy w pchnięciu kulą. Tym samym Polska ma już na koncie dwa złote medale i dwa srebrne i prowadzi póki co w klasyfikacji generalnej.

ME Lekkoatletyka 2018. Wojciech Nowicki: Dla mnie Paweł Fajdek zawsze będzie najlepszy

ME Lekkoatletyka 2018. Piękne Polki w Berlinie

To, że mamy bardzo uzdolnione lekkoatletki to już wiemy. Jesteśmy również przyzwyczajeni do tego, że żeńska część polskiej reprezentacji jest niezwykle piękna. Dostrzegają to również kibice z całej Europy, którzy przyjechali na mistrzostwa Europy do Berlina. Polskie lekkoatletki nie tylko kradną serca publiczności w swoich dyscyplinach, ale również zachwycają urodą. Kogo jeszcze zobaczymy na stadionie olimpijskim w Berlinie?

ME Lekkoatletyka 2018. Klasyfikacja medalowa ME. Polska liderem!

Martyna Kotwiła sprinterka na 200 m

Martyna Kotwiła to młodziutka zawodniczka, która ma zaledwie 19 lat. Sprinterka w tym roku już kilkukrotnie udowadniała, że warto na nią postawić. Podczas tegorocznych mistrzostw świata juniorów w Tampere zajęła 3 miejsce. Chwilę później została mistrzynią Polski seniorów w biegu na 200 m z czasem 22,99. Zawodniczka RLTL ZTE Radom tym czasem pobiła rekord Polski juniorek do lat 20. Przypomnijmy, że wcześniej ustanowiła go Irena Szewińska 54 lata temu podczas igrzysk olimpijskich w Tokio 1964. Martyna jest nie tylko zdolna, ale również piękna.

Martyna Kotwiła startuje w najbliższy piątek tj. 10.08 o godz. 11:25.

Anna Kiełbasińska sprinterka na 200 m

Anna Kiełbasińska jest zdecydowanie bardziej doświadczoną zawodniczką. Podobnie, jak Martyna Kotwiła biega na dystansie 200 m. W tym roku została wicemistrzynią Polski tym samym oddając tytuł młodszej koleżance. Jej rekordem życiowym jest czas 22,94 na dystansie 200 m. Prywatnie Anna Kiełbasińska jest szeregową w siłach powietrznych RP i żoną Artura Wasia.

Anna Kiełbasińska startuje w najbliższy piątek tj. 10.08 o godz. 11:25.

Ewa Swoboda sprinterka na 100 m

Ewa Swoboda jest ulubienicą kibiców, głównie przez swoje osiągnięcia i wywiady, które czasem bywają bardzo zabawne. Ta młoda zawodniczka to już nie raz udowadniała, że może walczyć o najwyższe stopnie podium. Niestety indywidualne zawody w Berlinie dla Ewy Swobody już się skończy po wczorajszym półfinale na 100 m. To jednak nie koniec walki o medale. Ewa Swoboda będzie biegła jeszcze w sztafecie 4x100 m w niedzielę 12.08 o godz. 19:30.

Ewa Swoboda wyróżnia się przez swoje tatuaże i kolczyki.

Lekkoatletyka. Ewa Swoboda zdobyła tytuł Mistrzyni PolskiLekkoatletyka. Ewa Swoboda zdobyła tytuł Mistrzyni Polski fot. Michał Laudy/fot-mlaud.blogspot.com

ME Lekkoatletyka 2018. Ewa Swoboda nie awansowała do finału. "Było za ciepło"

Justyna Święty-Erestic reprezentantka Polski w sztafecie 4x400 m

Justyna Święty-Erestic największe swoje sukcesy osiągała właśnie w sztafecie 4x400 m. Przypomnijmy jej znakomity bieg podczas zeszłorocznych mistrzostw świata, w którym to właśnie dzięki Justynie Święty-Erestic Polki zdobyły brązowy medal. Prywatnie Justyna związana jest z zapaśnikiem Dawidem Eresticem.

Justyna Święty-Erestic startuje w czwartek tj. 9.08 o godz. 19:50.

Angelika Cichocka biegaczka na 800 m i 1500 m

Angelika Cichocka to jedna z najbardziej utalentowanych polskich biegaczek. W 2016 roku w Amsterdamie została mistrzynią Europy na dystansie 1500 m z czasem 4:33. Na mistrzostwa Europy w Berlinie startuje w dwóch konkurencjach - biegu na 800 m i biegu na 1500 m.

W środę o godz. 20 Angelika Cichocka pobiegnie w półfinale na 800 m.

Justyna Saganiak biegaczka na 400 m przez płotki

Justyna Saganiak to 21-letnia zawodniczka, która również reprezentuje Polskę podczas mistrzostw Europy w Berlinie. Polka po biegu kwalifikacyjnym na dystansie 400 m przez płotki dostała się do półfinału, który już w środę o 19.05.

ME Lekkoatletyka 2018. Michał Haratyk: Czy dzwonią prezydent i premier? A gdzie tam?! Kim ja jestem?

Matylda Kowal biegaczka na dystansie 3000 m z przeszkodami

Do tej pory Matylda Kowal ni miała większych osiągnięć w zawodach seniorskich. Niemniej jednak może się to zmienić w najbliższy piątek podczas biegu na 3000 m z przeszkodami. Polka zaczyna swój bieg o 12:25.

Matylda Kowal biegaczka na dystansie 3000 m z przeszkodamiMatylda Kowal biegaczka na dystansie 3000 m z przeszkodami www.instagram.com/matyldakowal

Anna Jagaciak- Michalska trójskok

Anna Jagaciak-Michalska jest jedną z najpiękniejszych polskich lekkoatletek. Ciężko się temu dziwić, bo jej młodsza siostra Anna Jagaciak jest top modelką, znaną na całym świecie. W Berlinie Anna Jagaciak-Michalska będzie rywalizować w trójskoku.

Polka swój start rozpocznie w środę o godz. 11:05

Sofia Ennaoui biegaczka na 1500 m

Sofia Ennaoui to przepiękna polska biegaczka na 1500 m. W tym roku reprezentantka Polski na tym dystansie biegała z czasem  4:02.93.

Start Soffi Ennaoui w piątek o godz. 12.

ME Lekkoatletyka 2018. Wojciech Nowicki złoty, Paweł Fajdek srebrny. Mistrz: To Paweł ciągle jest lepszy. Wicemistrz: O Jezuuu...