ME Lekkoatletyka 2018. Michał Haratyk mistrzem, Konrad Bukowiecki wicemistrzem! Wielki dzień dla Polski

Michał Haratyk został mistrzem Europy, a Konrad Bukowiecki wicemistrzem w pchnięciu kulą. Polacy pokonali Davida Storla, faworyta Niemców. Wielki dzień polskiego sportu!

Michał Haratyk i Konrad Bukowiecki pokazali wielką moc w konkursie pchnięcia kulą podczas mistrzostw Europy w Berlinie. Polacy zgarnęli złoto i srebro, a David Storl, wielki faworyt z Niemiec musiał zadowolić się brązem.

Haratyk otworzył rywalizację pchnięciem na odległość 20.94. Bukowiecki zaczął od 20.01, ale już w drugiej serii Polacy znokautowali rywali. Haratyk pchnął na 21.72, a Bukowiecki na 21.66. Te próby dały im złoto i srebro. Kolejne serie przyniosły słabsze pchnięcia Polaków, a David Storl nie zbliżył się do naszych reprezentantów.

Ostatnia seria również nie przyniosła zmian. Stanek pchnął 20.15, Storl spalił, Bukowiecki uzyskał 20.84, a Haratyk pchnął na odległość 21.66. Takie wyniki dały Polsce kolejne dwa medale!

Wcześniej złoto i srebro w rzucie młotem zdobyli Wojciech Nowicki i Paweł Fajdek, a to oznacza, że 07.08.2018 przejdzie do historii polskiego sportu. Więcej o sukcesie Nowickiego i Fajdka przeczytacie TUTAJ

***

Ewa Swoboda nie awansowała do finału

Terminarz ME w Berlinie

Kadra Polski na ME w Berlinie

Więcej o:
Copyright © Agora SA