ME Lekkoatletyka 2018. Ewa Swoboda w półfinale. Trzy zawodniczki mogą jej zagrozić

Ewa Swoboda po świetnym biegu eliminacyjnym weszła do półfinału na mistrzostwach Europy w Berlinie. Już we wtorek Polka pobiegnie po raz drugi podczas zawodów. Forma Swobody jest świetna, ale są zawodniczki, które mogą jej zagrozić.

Martyna Kotwiła: Chcę pokazać, że biała skóra nie przeszkadza w szybkim bieganiu

ME Lekkoatletyka 2018. Ewa Swoboda weszła do półfinału 

ME Lekkoatletyka 2018. Najliczniejsza ekipa Biało-Czerwonych w historii

Ewa Swoboda od kilku tygodni prezentuje świetną formę. Niedawno w Lublinie została mistrzynią Polski na 100 m z czasem 11,12, tym samym wyrównała swój rekord życiowy. Wczoraj tj. w poniedziałek o 16:45 Polka wystartowała w pierwszym biegu eliminacyjnym w sprincie na 100 m. Ewa Swoboda w swojej grupie przybiegała jako druga z czasem 11,33. Warto dodać, że jej bieg był jednym z najszybszych podczas eliminacji, dlatego możemy przypuszczać, że dziś po południu podczas półfinału emocje będą sięgały zenitu. 

W sieci pojawiły się już listy startowe, na których widzimy z kim będzie się ścigać Polka. Ewa Swoboda będzie miała nie lada wyzwanie, bo sprinterki w jej grupie są naprawdę szybkie. 

Kogo powinna się obawiać? 

ME Lekkoatletyka 2018. Terminarz Mistrzostw Europy w Berlinie

Ewa Swoboda pobiegnie z Mujinga  Kambundji 

Mujinga Kambundji to jedna z najszybszych zawodniczek, które pobiegną z Ewą Swobodą w dzisiejszym biegu półfinałowym. Szwajcarka ma 26 lat i w tym roku biega naprawdę szybko. Mujinga Kambundji w tym roku pobiła swój rekord życiowy, który teraz wynosi mniej niż 11 sekund tj. 10,95. Biorąc pod uwagę fakt, że Ewa Swoboda w tym roku wyrównała swój rekord 11,12 to możemy stwierdzić, że Mujinga Kambundji może być dla polskiej sprinterki zagrożeniem. Czy tak będzie? Okaże się dziś po południu.

ME Lekkoatletyka 2018. Klasyfikacja medalowa

Niemka Tatjana Pinto również może być potencjalnym zagrożeniem Ewy Swobody 

Bieg Ewy Swobody prawdopodobnie będzie jednym z najszybszych i najbardziej emocjonujących w dzisiejszym dniu. Polka nie tylko musi uważać na Szwajcarkę Mujinga Kambundji, ale również Niemkę Tatjanę Pinto. Zawodniczka reprezentująca barwy Niemiec w tym roku biega równie szybko co Polka. W czerwcu podczas mityngu w Regensburgu pobiegła na dystansie 100 m z czasem 11,11, czyli o sekundę lepszym niż najlepszy czas Ewy Swobody w tym sezonie. 

Trzecia groźna rywalka Ewy Swobody to Francuzka Orlann Ombissa 

Kolejna sprinterka, która może zagrozić Ewie Swobodzie w walce o wejście do finałowej ósemki to Orlann Ombissa. Reprezentująca Francję zawodniczka w tym roku biegała z czasem 11,06 co jest o sześć sekund lepszym czasem niż Ewa Swoboda. Również ona może być potencjalną pretendentką do finału. 

Czy Ewa Swoboda wejdzie do finału? 

Biorąc pod uwagę jej dyspozycję i formę to możemy przypuszczać, że prawdopodobnie to się stanie. Oczywiście wszystko okaże się już we wtorek po południu podczas biegu półfinałowego na dystansie 100 m podczas trwających w Berlinie mistrzostw Europy. 

Niemniej jednak warto we wtorek oglądać ten bieg, bo z pewnością będzie to emocjonująca walka o wejście do finału. 

ME Lekkoatletyka 2018. Piotr Małachowski odpadł w kwalifikacjach i nie obroni złota z Amsterdamu

ME Lekkoatletyka 2018. Gdzie oglądać? 

Transmisja całych zawodów dostępna będzie na kanałach TVP Sport, TVP 2 oraz Eurosport 1 i Eurosport 2. Stream online dostępny będzie na stronie sport.tvp.pl.