ME Lekkoatletyka 2018. Rozkład pierwszego dnia, starty Polaków

W dniach 6-12 sierpnia odbędą się Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy w Berlinie. Już pierwszego dnia zawodów wystartują reprezentanci Polski. W kwalifikacjach powalczą m.in. młociarze Paweł Fajdek i Wojciech Nowicki oraz kulomioci Michał Haratyk i Konrad Bukowiecki. O której śledzić ich zmagania?

Polski Związek Lekkiej Atletyki podał rekordową liczbę zawodników reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce 2018. Ekipa Biało-Czerwonych liczy 86 zawodników (36 kobiet i 50 mężczyzn). Kilkoro z nich rozpocznie rywalizację już w poniedziałek. Kogo i o której godzinie zobaczymy na Stadionie Olimpijskim w Berlinie?

>>> ME Lekkoatletyka 2018. Najliczniejsza ekipa Biało-Czerwonych w historii

Fajdek, Nowicki i sprinterzy

Na godzinę 16:05 zaplanowany jest początek kwalifikacji rzutu młotem, w których zobaczymy dwóch naszych reprezentantów. Trzykrotny mistrz świata, Paweł Fajdek, oraz lider światowych list w tym sezonie, Wojciech Nowicki, powinni zameldować się w finale bez żadnego problemu. A w nim stoczą najprawdopodobniej pojedynek o złoty medal.

Rok temu na MŚ w Londynie Paweł Fajdek wziął złoto, a Wojciech Nowicki brąz. Czy w tym roku hierarchia się odwróci?Rok temu na MŚ w Londynie Paweł Fajdek wziął złoto, a Wojciech Nowicki brąz. Czy w tym roku hierarchia się odwróci? KUBA ATYS

O godzinie 16:30 rozpocznie się rywalizacja sprinterów, gdzie zobaczymy trzech Biało-czerwonych. Dominik Kopeć, Remigiusz Olszewski i Przemysław Słowikowski przyjechali do Berlina w życiowej formie, z tegorocznymi rekordami osobistymi na dystansie 100 metrów. Celem będzie awans do półfinału, a później - wspólny medal w sztafecie.

>>> Marcelina Witek skreślona "w trosce o zdrowie". Sekretarz generalny PZLA: Hejt jest dla nas niezrozumiały

Haratyk, Bukowiecki i Swoboda

W tym samym czasie odbędą się kwalifikacje skoku w dal. Zobaczymy w nich Tomasza Jaszczuka, który postara się poprawić po bardzo nieudanych zeszłorocznych mistrzostwach świata w Londynie. Cel minimum to awans do finału.

>>> ME Lekkoatletyka 2018. Korzeniowski: Polska zdobędzie 12 medali. Mamy światowe gwiazdy

Pięć minut po godzinie 17 rozpoczną się biegi eliminacyjne na 400 metrów przez płotki. Wystartuje w nich 22-letni wicemistrz Polski, Jakub Mordyl. W półfinale automatycznie jest Patryk Dobek, który ze względu na wysokie miejsce na europejskich listach został zwolniony z kwalifikacji.

Ewa Swoboda przed biegiem eliminacji 100 metrów podczas MŚ 2017 w lekkoatletyceEwa Swoboda przed biegiem eliminacji 100 metrów podczas MŚ 2017 w lekkoatletyce FOT. KUBA ATYS

W poniedziałek swój udział w mistrzostwach Starego Kontynentu rozpoczną też nasi młociarze - Michał Haratyk, Konrad Bukowiecki i Jakub Szyszkowski. Liczymy na awans całej trójki do finału, w którym postara się także zameldować Ewa Swoboda - w biegu na 100 metrów.

>>> ME Lekkoatletyka 2018. Ewa Swoboda dziś startuje w kwalifikacjach. Ma formę życia?

Program pierwszego dnia Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce:

16:05 - rzut młotem, kwalifikacje A, mężczyźni - (ew. Paweł Fajdek, Wojciech Nowicki)

16:30 - 100 m, kwalifikacje, mężczyźni - (Dominik Kopeć, Remigiusz Olszewski, Przemysław Słowikowski)

16:35 - skok w dal, kwalifikacje, mężczyźni - (Tomasz Jaszczuk)

17:05 - 400 m pł, kwalifikacje, mężczyźni - (Patryk Dobek, Jakub Mordyl)

17:30 - rzut młotem, kwalifikacje B, mężczyźni - (ew. Paweł Fajdek, Wojciech Nowicki)

17:35 - pchnięcie kulą, kwalifikacje A, mężczyźni - (Konrad Bukowiecki, Michał Haratyk, Jakub Szyszkowski)

17:45 - 100 m, kwalifikacje, kobiety - (Ewa Swoboda)

18:55 - pchnięcie kulą, kwalifikacje B, mężczyźni - (Konrad Bukowiecki, Michał Haratyk, Jakub Szyszkowski)

*** 

>>> ME Lekkoatletyka 2018. Terminarz Mistrzostw Europy w Berlinie

>>> ME Lekkoatletyka 2018. Gdzie obejrzeć mistrzostwa Europy? Transmisja TV. Medalowe szanse Polaków

Więcej o: