ME Lekkoatletyka 2018. Ewa Swoboda dziś startuje w kwalifikacjach. Ma formę życia?

Już dziś rozpoczynają się mistrzostwa Europy 2018 w lekkoatletyce w Berlinie. Już dziś spora część reprezentacji Polski rozpocznie swoje zmagania o najwyższe laury. Przyglądamy się Ewie Swobodzie. Jakie są szanse na medal młodej sprinterki?

Martyna Kotwiła: Chcę pokazać, że biała skóra nie przeszkadza w szybkim bieganiu

Ewa Swoboda została mistrzynią Polski 2018

ME Lekkoatletyka 2018. Terminarz Mistrzostw Europy w Berlinie

W ostatnim czasie Ewa Swoboda już kilkukrotnie udowodniła, że ma ogromne szanse na medal podczas rozpoczynających się dzisiaj mistrzostw Europy w Berlinie. Kilka tygodni temu w Lublinie podczas mistrzostw Polski sprinterka wygrała na dystansie 100 metrów z czasem 11,12. Dodajmy, że 11,12 to jest jej rekord życiowy, który Polka wyrównała na minionych mistrzostwach. 

Ewa SwobodaEwa Swoboda AthleteTeam

Nie trzeba było długo czekać, żeby Ewa Swoboda ponownie pokazała, jak w świetnej jest formie. W miniony piątek lekkoatletka wzięła udział w mityngu w Austrii. Pierwszy bieg nie wróżył wielkiego sukcesu, bo Swoboda skończyła go z czasem 11,65, ale finał to była inna bajka. W decydującym biegu Polka zwyciężyła z czasem 11,24. To może wróżyć świetne przygotowanie Ewy Swobody do mistrzostw Europy. 

Ewa Swoboda dziś startuje na mistrzostwach Europy w Berlinie 

Już w poniedziałek 6.08.2018 pierwszy sprawdzian naszej reprezentacji Polski w Berlinie. Na stadionie olimpijskim wystartuje Paweł Fajdek, Konrad Bukowiecki, Michał Haratyk i Ewa Swoboda. 

ME Lekkoatletyka 2018. Najliczniejsza ekipa Biało-Czerwonych w historii

Polka swój start w mistrzostwach Europy w Berlinie rozpocznie o 17:45. To dopiero pierwszy krok w drodze o medal Ewy Swobody. Jeżeli sprinterka pobiegnie tak samo dobrze, jak do tej pory na dwóch pozostałych mityngach to już jutro o 19:05 zobaczymy ją w półfinale. Ewentualny finał zobaczymy 7.08.2018 o 21:30. 

Szanse Ewy Swobody na medal 

Biorąc pod uwagę jej ostatnie starty istnieje duże prawdopodobieństwo, że Ewa Swoboda swoją życiową formę zaprezentuje właśnie w Berlinie. Czas 11,12 i 11,24 może wskazywać na to, że Polka jest znakomicie przygotowana. Jeżeli pogoda będzie sprzyjać już jutro możemy spodziewać się naprawdę ekscytujących emocji podczas zmagań kobiet na dystansie 100 metrów. 

- Rozpłakałam się, kiedy się dowiedziałam, że mam awans - mówiła Ewa Swoboda przed kamerą TVP. Polkę bardzo wiele kosztowały eliminacje w biegu na 100 metrów podczas lekkoatletycznych MŚ w Londynie. - Rozpłakałam się, kiedy się dowiedziałam, że mam awans - mówiła Ewa Swoboda przed kamerą TVP. Polkę bardzo wiele kosztowały eliminacje w biegu na 100 metrów podczas lekkoatletycznych MŚ w Londynie.  FOT. KUBA ATYS

Co ciekawe rywalizacja kobiet w sprincie jest jedną z ciekawszych, które obejrzymy na mistrzostwach Europy w Berlinie już dzisiaj.

Sprinterka pojechała na mistrzostwa z nadzieją na medal, więc miejmy nadzieję, że już jutro będzie go dumnie nosić na szyi. 

Berlin i Glasgow 2018, łączone mistrzostwa Europy w siedmiu olimpijskich sportach. Jeśli się udadzą, strach padnie na MKOl

Gdzie oglądać mistrzostwa Europy w lekkoatletyce w Berlinie? 

Transmisja całych zawodów dostępna będzie na kanałach TVP Sport, TVP 2 oraz Eurosport 1 i Eurosport 2. Stream online dostępny będzie na stronie sport.tvp.pl.

Mistrzostwa Europy w Berlinie rozpoczynają się dziś o 16:05 od rzutu młotem. 

ME Lekkoatletyka 2018. Korzeniowski: Polska zdobędzie 12 medali. Mamy światowe gwiazdy

Więcej o: