ME Lekkoatletyka 2018. Gdzie obejrzeć mistrzostwa Europy? Transmisja TV. Medalowe szanse Polaków

W dniach 6-12 sierpnia odbędą się Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy. W Berlinie wystartuje liczna grupa polskich reprezentantów, którzy mają wielkie szanse na medale. Gdzie będzie można obejrzeć całe zawody?

Polski Związek Lekkiej Atletyki podał rekordową liczbę zawodników reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce 2018. Ekipa Biało-Czerwonych liczy 86 zawodników (36 kobiet i 50 mężczyzn). Dwa lata temu w Amsterdamie Biało-czerwoni wygrali klasyfikację medalową, a teraz zamierzają powtórzyć ten sukces. Kto ma największe szanse na złoto?

>>> ME Lekkoatletyka 2018: najliczniejsza ekipa Biało-Czerwonych w historii

Włodarczyk, Fajdek i Nowicki

Spore i chyba największe nadzieje wiążemy z naszymi młociarzami. Anita Włodarczyk będzie w Berlinie bronić tytułu wywalczonego przed dwoma laty i możliwe, że po raz kolejny poprawi swój rekord świata. Tegoroczne wyniki mężczyzn wskazują na to, że Paweł Fajdek i Wojciech Nowicki stoczą ze sobą walkę o złoto.

>>> Mistrzostwa Polski Lublin 2018. Anita Włodarczyk z najlepszym wynikiem na świecie

Anita WłodarczykAnita Włodarczyk ALASTAIR GRANT/AP

Lisek, Wojciechowski i Sobera

Piotr Lisek uzyskał niedawno rezultat 5,94 metra, co stawia go w roli jednego z faworytów do złota w skoku o tyczce. Polski zawodnik ma już na koncie wicemistrzostwo świata, teraz powalczy o tytuł mistrza Starego Kontynentu. Nie będzie osamotniony - powalczą z nim m.in. mistrz świata z Daegu 2011 Paweł Wojciechowski i Robert Sobera.

>>> Piotr Lisek: Szlifowałem technikę, a 5,94 po prostu pykło

Haratyk, Bukowiecki i Guba

Michał Haratyk prezentuje w ostatnim czasie znakomitą formę. Nasz kulomiot ma pięć najlepszych wyników w Europie w tym sezonie. Brak medalu w tej konkurencji będzie nie lada niespodzianką, a przecież jest jeszcze Konrad Bukowiecki, który także może się pokusić o przyzwoity rezultat. Wśród kobiet jedną z faworytek jest Paulina Guba.

>>> Korzeniowski: Polska zdobędzie 12 medali. Mamy światowe gwiazdy

Michał HaratykMichał Haratyk FOT. KUBA ATYS

Swoboda, Cichocka i sztafety

Liczymy także na sukces naszych biegaczy. W biegu na 100 metrów wystartuje Ewa Swoboda. Jedną z faworytek na dystansach 800 i 1500 metrów będzie Angelika Cichocka, podobnie jak dominator dwóch stadionowych okrążeń - Adam Kszczot. O medal powalczą też nasze sztafety 4x400 metrów.

>>> Marcelina Witek skreślona "w trosce o zdrowie". Sekretarz generalny PZLA: Hejt jest dla nas niezrozumiały

Kiedy i gdzie obejrzeć ME w lekkoatletyce 2018?

Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy 2018 odbędą się w Berlinie w dniach 6-12 sierpnia. Transmisję zawodów przeprowadzą kanały Eurosport 1, Eurosport 2TVP 1TVP Sport oraz portal sport.tvp.pl.

Pełny terminarz ME w Lekkoatletyce >>> 

Więcej o: