Lekkoatletyka. Memoriał Skolimowskiej za darmo. Bo nie wystartuje Anita Włodarczyk

22 sierpnia - najlepsi polscy lekkoatleci wystartują w Chorzowie w Memoriale Kamili Skolimowskiej. Organizator imprezy postanowił, że wstęp będzie bezpłatny, a kibicom, którzy już kupili bilety, zostaną zwrócone pieniądze. To pokłosie "afery Włodarczyk".

Jak udało się ustalić Sport.pl, bilety na imprezę cieszyły się dużym zainteresowaniem. Sprzedano ich ponad 8 tysięcy (niektóre źródła podają, że nawet 10 tysięcy). Organizatorzy zdają sobie sprawę z tego, że wielu kibiców zdecydowałoby się kupić bilety krótko przed zawodami. Termin rozegrania Memoriału jest znakomity. Skąd więc decyzja Fundacji Kamili Skolimowskiej o rezygnacji z biletowania imprezy?

„Kibice mieli pełne prawo liczyć na udział dominatorki”

„Z wielką przykrością przyjęliśmy informację o rezygnacji Anity Włodarczyk z udziału w Memoriale. Zdajemy sobie sprawę, że wielu kibiców może czuć się tą decyzją bardzo zawiedzionych. Anita mocno angażowała się w promocję rozgrywanego po raz pierwszy na Stadionie Śląskim Memoriału, uczestniczyła m.in. w konferencji prasowej inaugurującej sprzedaż biletów. Anita Włodarczyk zawsze była bardzo ważną postacią Memoriału, współtworzyła jego historię. To podczas zawodów poświęconych pamięci Kamili Skolimowskiej po raz pierwszy rzuciła młotem ponad 80 m i ustanowiła aktualny rekord świata. Kibice mieli pełne prawo liczyć na emocjonujący konkurs z udziałem światowej dominatorki rzutu młotem także na legendarnym chorzowskim Kotle Czarownic. Dlatego też Fundacja Kamili Skolimowskiej podjęła decyzję, że wstęp dla kibiców na 9. Memoriał Kamili Skolimowskiej będzie bezpłatny. Oczywiście wszyscy, którzy dotychczas kupili bilety, otrzymają zwrot pieniędzy” – głosi oświadczenie Fundacji Kamili Skolimowskiej organizującej Memoriał.

"Afera Włodarczyk"

Włodarczyk postanowiła zrezygnować ze startu po wydarzeniach, które miały miejsce na początku lipca przed Festiwalem Rzutów Kamili Skolimowskiej w Cetniewie. To tam mistrzyni po raz pierwszy zabrakło w zawodach poświęconych pamięci jej wielkiej poprzedniczki. W rozmowie ze Sport.pl Robert Skolimowski ujawnił powody zaskakującej nieobecności Włodarczyk w Cetniewie. - Anita zadzwoniła i powiedziała, że to jest zachowanie działające na szkodę zawodów i pamięci Kamili. Powiedziała, że nie wystartuje, chyba że zgody na start od nas nie dostanie Bukowiecki – mówił.

Mistrzowie "jak dzieci w piaskownicy"

Po naszej publikacji Włodarczyk potwierdziła w rozmowie z Polską Agencją Prasową, że doszło do takiej sytuacji. - To mnie zabolało i faktycznie postawiłam organizatorom ultimatum, że albo ja wystąpię, albo Konrad. Uraziło mnie, że nie zachował standardów etycznych i nawet za to nie przeprosił. Ma wprawdzie już dowód osobisty i niezłe wyniki sportowe, ale jego postawa na razie dojrzała nie jest – stwierdziła.

Później – choć środowisko zgodnie twierdziło, że oboje z Bukowieckim zachowują się jak dzieci w piaskownicy – Włodarczyk poinformowała, że nie wystartuje również w Memoriale Skolimowskiej w Chorzowie.

Jak zwrócić bilet?

Organizatorzy Memoriału przekonują, że mimo braku Włodarczyk, będzie to wielka impreza. Ale chcąc być w porządku, zdecydowali się na miły gest wobec kibiców.

Osoby, które kupiły bilety w serwisach KupBilet i Eventim otrzymają zwrot kosztów po wypełnieniu i odesłaniu formularza zwrotu dostępnego na stronach tych operatorów. Z kolei eBilet będzie zwracać pieniądze kibicom, którzy na adres e-mail rezerwacje@ebilet.pl wyślą numer swojej rezerwacji. W przypadku opłaty przelewem trzeba też będzie podać numer rachunku bankowego. W przypadku płatności kartą, nastąpi automatyczny zwrot środków na kartę.

Bilety zakupione w punktach stacjonarnym takich jak, Empik, Media-Markt i Saturn, należy zwrócić właśnie w tych punktach. Zwrot będzie możliwy po okazaniu paragonu potwierdzającego zakup.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.