Lekkoatletyka. Joanna Jóźwik rezygnuje ze startów do końca sezonu

Polska lekkoatletka, Joanna Jóźwik, nie będzie startować już w tym sezonie. Specjalizująca się w biegu na 800 metrów biegaczka wciąż zmaga się z kontuzją biodra.

Joanna Jóźwik była jedną z naszych nadziei na mistrzostwa Europy w Berlinie (7-12 sierpnia). Niestety, lekkoatletka specjalizująca się w biegu na 800 metrów nie wystartuje w stolicy Niemiec. Powodem jest kontuzja biodra, z którą od pewnego czasu zmaga się 27-latka.

"Z bólem serca i ogromna przykrością muszę Wam powiedzieć, że prawdopodobnie nie wystartuję w sezonie letnim 2018... Kontuzja biodra niestety zbyt mocno mnie polubiła i w dalszym ciągu walczę o powrót do pełnej sprawności. Pomimo tego, że już proces leczenia dobiega końca sezon startowy już się zaczął. Sami dobrze wiecie ile czasu potrzeba, aby być w pełni przygotowanym do startu! Nie chcę niczego przyspieszać. Po 11 latach ciężkiej pracy mój organizm chce odpocząć i napełnić magazyn na przyszłe lata biegania na wysokich obrotach. Mam ogromny głód i nie poddam się w walce o marzenia.

W związku z tym, że nie zobaczycie mnie w tym sezonie na bieżni, mam więcej czasu aby podzielić się z Wami swoją energia i biegowym doświadczeniem na różnych sportowych imprezach.

A tymczasem trzymamy kciuki za wszystkich polskich lekkoatletów, bo dostarcza nam w tym roku mnóstwo emocji!" - napisała Jóźwik na swoim profilu na Facebooku.

Joanna Jóźwik to jedna z najlepszych polskich lekkoatletek. W 2014 roku zdobyła brązowy medal na mistrzostwach Europy w Zurychu. Na igrzyskach olimpijskcih w Rio de Janeiro zajęła piąte miejsce w finale biegu na 800 metrów, ustępując m.in. kontrowersyjnej Caster Semenyi oraz dwóm innym zawodniczkom o podwyższonym poziomie testosteronu. Po tym biegu zapowiedziała, że w Berlinie będzie najlepsza. Niestety, biodro uniemożliwi jej osiągnięcie kolejnego sukcesu.

Zobacz wideo