Małachowski trafi do MMA? Dyskobol prowadzi rozmowy

Legenda polskiej lekkoatletyki Piotr Małachowski nie wyklucza kariery w MMA. W rozmowie z "Przeglądem Sportowym" stwierdził, że rozmowy w tej sprawie trwają, a on chętnie spróbował by swoich sił w nowej dyscyplinie.

Piotr Małachowski przygotowuje się właśnie do mistrzostw Europy, które odbędą się w sierpniu w Berlinie. W ostatnim czasie Polak zmagał się z kilkoma kontuzjami, ale wraca do treningów. Małachowski to dwukrotny srebrny medalista olimpijski w rzucie dyskiem z Pekinu i Rio de Janerio. 

- Ostatnio musiałem zrobić przerwę w treningach na prawie trzy tygodnie. Teraz potrzebuję wejść od nowa w rytm, oddać ze dwa tysiące rzutów i będzie wszystko okej -  mówi w rozmowie  z "Przeglądem Sportowym". 

Małachowski odniósł się także do plotek o jego przejściu do MMA. Zawodnik stwierdził że jego celem są igrzyska olimpijskie w Tokio, ale rozmowy w sprawie przejścia do innej dyscypliny trwają.  Polak Nie ukrywa również że chętnie spróbowałbym swoich sił w klatce, ale dopiero po igrzyskach w 2020 roku. 

Nie wiem, czy się do tego nadaję, ale lubię sporty walki i droga jest otwarta. Trwają pewne rozmowy, teraz tak zwane freak fights przyciągają kibiców - dodał Małachowski.